Наукова періодика України Фізико-хімічна механіка матеріалів


Слободян З. В. 
Вплив екстрактів рослинної сировини на корозію та корозійно-втомне руйнування сталі у прісній воді / З. В. Слободян, Л. А. Маглатюк, Я. М. Хабурський, Р. Б. Купович // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2016. - Т. 52, № 1. - С. 119-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2016_52_1_19
Обгрунтовано необхідність врахування внеску корозійно-втомного руйнування (КВР), яке поряд з корозією та солевідкладенням ускладнює надійну експлуатацію теплообмінних систем. Показано важливу роль деформації зразків у зміні змочування поверхні сталі водою та інгібованими розчинами. Встановлено, що збільшення деформації зразка посилює гідрофілізацію поверхні сталі. Крайові кути змочування поверхні сталі водними екстрактами дуба нижчі, ніж відповідні кути змочування водою в усьому діапазоні досліджених деформацій (1,86 - 13,3 %), що вказує на превалювання адсорбції складових інгібітора над адсорбцією води. Показано, що вода, періодично змочуючи поверхню зразків, суттєво знижує опір сталі КВР у порівнянні з повітрям. Екстракт дуба (2 g/l) підвищує опір сталі такому руйнуванню на низьких рівнях навантажень у 2,6 разу у порівнянні з водою та змінює його характер з міжзеренного у воді на крізьзеренний в інгібованому середовищі, що надає змогу рекомендувати інгібітор на основі екстракту дуба не лише для гальмування корозійних процесів, але й КВР.
  Повний текст PDF - 1.011 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слободян З.
  • Маглатюк Л.
  • Хабурський Я.
  • Купович Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слободян З. В. Вплив екстрактів рослинної сировини на корозію та корозійно-втомне руйнування сталі у прісній воді / З. В. Слободян, Л. А. Маглатюк, Я. М. Хабурський, Р. Б. Купович // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2016. - Т. 52, № 1. - С. 119-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2016_52_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слободян Звеномира Володимирівна (технічні науки)
  • Маглатюк Людмила Анатоліївна (технічні науки)
  • Хабурський Ярослав Мирославович (технічні науки)
  • Купович Рома Богданівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського