Наукова періодика України Фізико-хімічна механіка матеріалів


Сакара А. О. 
Розрахункова модель докритичного росту корозійно-механічних тріщин у металевих пластинах / А. О. Сакара, Ю. В. Банахевич // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2010. - Т. 46, № 3. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2010_46_3_5
Побудовано розрахункову модель для визначення періоду докритичного росту корозійно-механічної тріщини в металевому матеріалі. В основу моделі покладено деформаційний підхід, а також основні положення механіки руйнування. Розглянуто випадок, коли середовище кисле, а під час його контакту з поверхнею металу протікає електрохімічна реакція з водневою деполяризацією. Зазначено, що матеріал руйнуватиметься під час реалізації таких двох основних механізмів: воднево-механічне руйнування і анодне розчинення металу. Тому швидкість поширення корозійно-механічної тріщини подано як суму двох складників: швидкості анодного розчинення матеріалу і швидкості його воднево-механічного руйнування. На базі цього, а також відомих у літературі результатів математичного опису електрохімічних реакцій і деяких положень механіки руйнування одержано рівняння для опису кінетики поширення корозійно-механічних тріщин. Це рівняння разом з початковими і кінцевими умовами і складає математичну модель для визначення періоду докритичного росту корозійно-механічних тріщин у металах. Коректність одержаних аналітичних результатів підтверджена відомими в літературі експериментальними даними.
  Повний текст PDF - 193.628 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сакара А.
  • Банахевич Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сакара А. О. Розрахункова модель докритичного росту корозійно-механічних тріщин у металевих пластинах / А. О. Сакара, Ю. В. Банахевич // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2010. - Т. 46, № 3. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2010_46_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сакара Андрій Олександрович (технічні науки)
  • Банахевич Юрій Володимирович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського