Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Красноперов С. Н. 
Оценка влияния угла наклона тибиального плато на усилия в передней крестообразной связке / С. Н. Красноперов, М. Л. Головаха, С. П. Панченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 71-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_12
Сьогодні визначено низку чинників, які теоретично підвищують ризик пошкодження імплантата передньої схрещеної зв'язки (ПСЗ), серед яких збільшений назад нахил суглобової поверхні великогомілкової кістки. Мета дослідження - вивчити вплив кута нахилу суглобової поверхні великогомілкової кістки (кут alpha) на зусилля в ПСЗ. Дослідження виконано у програмному комплексі для проектування та розрахунку будівельних конструкцій ЛІРА-САПР 2013 R5. Визначали зусилля в ПСЗ за різних величин кута <$Ealpha~-~0,~5,~10,~15 symbol Р>. Для спрощення побудови моделі суглоб зображено у вигляді двох характерних площин, які відповідають зрізам стегнової та великогомілкової кісток на рівні кріплення зв'язок. Виконано 2 варіанти навантаження: 1-й - задавали переміщення (10 мм) фрагмента стегнової кістки в горизонтальній площині в напрямку "вперед - назад"; 2-й - додатково до 1-го задавали вертикальне (вісьове) переміщення (5 мм) у напрямку дії фізіологічного навантаження. Встановлено, що зі збільшенням кута alpha зусилля в ПСЗ зростали за обох варіантів навантаження. Найменші зусилля одержано, коли кут alpha дорівнював <$E0 symbol Р>. Найбільшими вони були за умов величини кута <$Ealpha~15 symbol Р>: у 1-му варіанті розрахунку - 6,1 кН (на 6,83; 4,27 і 1,84 % більше, ніж у разі кута alpha в 0, 5 і <$E10 symbol Р> відповідно); у 2-му - 5,9 кН (14,56; 9,26 і 4,24 % відповідно). Зі збільшенням кута alpha назад зменшилася різниця величин зусиль, одержаних у 1 і 2-му варіантах розрахунків. Висновки: за умов величин кута <$Ealpha~0,~5,~10> і <$E15 symbol Р> зростання зусиль у ПСЗ не перевищило 15 %. Більшими виявилися зусилля в моделі без осьового переміщення. Запропонована математична модель є досить ефективною у вивченні навантаження ПСЗ, проте необхідно розширити її складові для наближення до біомеханіки колінного суглоба людини.
  Повний текст PDF - 916.375 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Красноперов С.
  • Головаха М.
  • Панченко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Красноперов С. Н. Оценка влияния угла наклона тибиального плато на усилия в передней крестообразной связке / С. Н. Красноперов, М. Л. Головаха, С. П. Панченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 4. - С. 71-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_4_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Головаха Максим Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського