Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Корж Н. А. 
Новая редакция классификации переломов по AO/OTA / Н. А. Корж, К. К. Романенко, П. В. Никитин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 3. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_3_16
Роботу присвячено новій класифікації переломів згідно з принципами АО (Arbeitsgemeinschaft Fиr Osteosynthesefragen) і ОТА (Orthopedic Trauma Association). Наведено стислу історичну довідку про створення та поширення класифікації переломів довгих кісток. Пояснено, яку мету ставили перед собою автори останнього компендіуму та що спричинило зміни в класифікації. Описано підстави, через які вилучено з класифікації діафізарні переломи типу B1 і C1, зміни в розподілі переломів проксимального відділу плечової та стегнової кісток. Новим став підхід до класифікації ушкоджень двокісткових сегментів. На сьогодні переломи кісток передпліччя класифікують окремо один від одного, але при цьому переломи як ліктьової, т ак і променевої кісток розподіляють згідно зі стандартними підходами до класифікування переломів довгих кісток. Показано застосування характеристик-кваліфікаторів для позначення ушкоджень Monteggia та Galeazzi. Схожим є підхід до класифікації переломів кісток гомілки. Принципово новими частинами класифікації є універсальні модифікатори та характеристики. Наведено приклади, як ці нововведення допомагають простіше, але точніше охарактеризувати ушкодження кістково-м'язової системи. Подано класифікацію вивихів у різних суглобах як за наявності перелому, так і за його відсутності. Указано, до якої локалізації та виду ушкодження слід відносити ізольовані переломи внутрішньої кісточки або заднього краю великогомілкової кістки за умов інтактної (43B) та зламаної малогомілкової (44). Зауважено на зміні форми запису різноманітних переломів (відсутність дефісу, поява нових позначок у квадратних і круглих скобках). Наведено новітні підходи до рубрикації ушкоджень ділянок, які поєднують декілька кісток, наприклад, кисті та ступні. Подано назви класифікацій, які увійшли в компендіум-2018, а саме: перипротезних переломів, ушкоджень відділів хребта, грудини, ребер, лопатки, тазового кільця та крижів.
  Повний текст PDF - 1.234 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корж Н.
  • Романенко К.
  • Никитин П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корж Н. А. Новая редакция классификации переломов по AO/OTA / Н. А. Корж, К. К. Романенко, П. В. Никитин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2018. - № 3. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2018_3_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корж Ніна Анатоліївна (медичні науки)
  • Корж Микола Олексійович (1947–) (медичні науки)
  • Романенко Костянтин Костянтинович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського