Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Герцен Г. И. 
Влияние радиальной экстракорпоральной ударно-волновой терапии на заживление экспериментального дефекта кости / Г. И. Герцен, Се-Фей Се-Фей, Р. Н. Остапчук, С. И. Малохатько, А. В. Костенко, В. В. Жеребчук // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_4
Сприятливу дію екстракорпоральної ударно-хвильової терапії (ЕУХТ) низької енергії на репаративний остеогенез вже неодноразово розглянуто в науковій літературі. Проте механізми впливу цього чинника на кісткоутворення не досліджено. Мета роботи - вивчити механізм дії ЕУХТ низької енергії на репаративну регенерацію кісткової тканини. Дослідження виконано на 85-ти дорослих кролях-самцях (маса від 2,9 до 3,4 кг), яких було розподілено на три групи: інтактну (5 тварин), контрольну (40) і дослідну (40). Кролі дослідної групи на зону травми (наскрізний дірчастий дефект діаметром 2,5 мм у проксимальному метадіафізі великогомілкової кістки) одержали 4 сеанси ЕУХТ з інтервалом 4 дні з частотою ударів 1 - 4 Гц, робочим тиском <$E1~-~5~cdot~10 sup 5> Па, 2 тис. ударів за процедуру з максимальною енергією 0,48 мДж. Через 2, 15, 30 та 45 днів після травми виконано рентген-морфологічні та біохімічні (колаген, глікозаміноглікани і ГАГ) дослідження кісткових регенератів. Результати: на фоні катаболічної фази післятравматичного періоду (2-й день) у тварин контрольної та дослідної груп у кістковому регенераті виявлено зниження вмісту колагену і ГАГ на 29,1 і 32,6 % відповідно, p << 0,001. На фоні анаболічної фази післятравматичного періоду (15, 30 і 45-й дні) констатовано підвищення вмісту колагену і ГАГ в обох групах тварин, причому в дослідній показник був більшим на 6,8 - 12,7 % і 11,2 - 15 % відповідно (p << 0,05). У результаті рентген-морфологічних досліджень виявлено, що вплив ЕУХТ на репаративний остеогенез відбувається через розлади мікроциркуляції кісткової тканини і вазодилатацію, збільшення проникності стінок судин, вихід клітин крові з капілярів. Висновки: виявлена під впливом ЕУХТ активізація біосинтезу колагену і ГАГ, а також зміни кровообігу супроводжувалися підсиленням кісткоутворення, формуванням масивних ділянок кісткового ендостального регенерату, що забезпечило зрощення дефекту метадіафіза великогомілкової кістки.
  Повний текст PDF - 986.976 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герцен Г.
  • Се-Фей С.
  • Остапчук Р.
  • Малохатько С.
  • Костенко А.
  • Жеребчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герцен Г. И. Влияние радиальной экстракорпоральной ударно-волновой терапии на заживление экспериментального дефекта кости / Г. И. Герцен, Се-Фей Се-Фей, Р. Н. Остапчук, С. И. Малохатько, А. В. Костенко, В. В. Жеребчук // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Костенко Алла Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського