Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Дедух Н. В. 
Регенерация и механическая прочность кости в условиях имплантации углеродного материала / Н. В. Дедух, М. Ю. Карпинский, Лу Чжоу, С. В. Малышкина // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 3. - С. 41-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_3_9
Мета роботи - вивчити регенерацію кістки в ділянці імплантації синтетичного щільного і повстиноподібного вуглецевого біоматеріалу, а також оцінити міцнісні якості стегнової кістки з імплантованим біоматеріалом. Експерименти виконано на 36-ти білих щурах. Щільний і повстиноподібний вуглецевий синтетичний біоматеріал марки "Карбопон-22" на основі віскози імплантували в транскортикальний дірчастий дефект (<$E3~times~3> мм) у метафізі дистального відділу стегнової кістки щурів. У контрольних тварин кістковий дефект (КД) не заповнювали. Щурів виводили з експерименту на 14 та 45-у добу. Проведено гістологічні дослідження матеріалу з використанням топо-оптичних методик та біомеханічні тести на осьове навантаження для оцінювання міцнісних властивостей оперованих і контралатеральних стегнових кісток. Навколо імплантованого матеріалу виявлено формування кісткової тканини (КТ), площа якої збільшувалася з терміном спостереження. Навколо щільного вуглецю утворювалася КТ з мінералізованим матриксом на основі колагену I типу. У разі використання повстиноподібного вуглецю через 14 діб формувалася губчаста КТ, кісткові трабекули якої представлені колагеном I типу, а через 45 діб його фрагменти були замуровані в новоутвореній КТ без ознак деструкції кістки. Після імплантації вуглецевого матеріалу в КД "критичного" розміру не виявлено ознак запалення, токсичної дії на прилеглу КТ і порушення репаративного остеогенезу. Визначено, що навантаження, яке призводить до руйнування кістки, після імплантації щільного вуглецевого матеріалу більше в 1,8 разу у порівнянні з контролем і в 1,6 разу у порівнянні з імплантацією повстиноподібного вуглецю. Висновки: повстиноподібний вуглець можна рекомендувати для заповнення "критичних" КД у ненавантажуваних ділянках, а щільний - і в навантажуваних, і в ненавантажуваних.
  Повний текст PDF - 3.924 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дедух Н.
  • Карпинский М.
  • Чжоу Л.
  • Малышкина С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дедух Н. В. Регенерация и механическая прочность кости в условиях имплантации углеродного материала / Н. В. Дедух, М. Ю. Карпинский, Лу Чжоу, С. В. Малышкина // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 3. - С. 41-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дєдух Нінель Василівна (1943–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського