Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Бэц Г. В. 
Общие тактические принципы лечения переломов дистальных метаэпифизов длинных костей / Г. В. Бэц, Д. В. Черепов, И. Г. Бэц, И. В. Стойко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 109-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_20
Переломи дистальних метаепіфізів довгих кісток (ДМЕДК) мають багато спільного з огляду на механізми травми та класифікаційні ознаки. Це надає підстави розглянути їх у складі об'єднаної групи та дослідити тенденції щодо тактики їх лікування. Протягом останніх 10-ти років у зв'язку з домінуванням технологій АО деякі вітчизняні травматологи стали розглядати інші методи лікування внутрішньосуглобових ушкоджень як архаїчні. Безсумнівно, класифікація АО є найсучаснішою і вдалою, спрямованою на обгрунтований вибір лікувальної тактики, але він обмежується лише технологіями АО. Водночас власний клінічний досвід свідчить про деяку сумнівність показань до накісткового остеосинтезу в разі відкритих переломів та переломів з тяжкими ушкодженнями м'яких тканин, внутрішньосуглобовими переломами типу C. Мета роботи - проаналізувати накопичений клінічний досвід і визначити загальні тактичні тенденції використання різних технологій у лікуванні внутрішньосуглобових переломів дистальних метаепіфізів довгих кісток. У групу дослідження увійшло 115 пацієнтів з внутрішньосуглобовими ушкодженнями дистальних метаепіфізів плечової та стегнової кісток, кісток передпліччя та гомілки. Встановлено, що тактику лікування переломів ДМЕДК з використанням методів фіксації та скелетного витягнення застосовано в 31 % випадків, апаратів зовнішньої фіксації - в 30 %, технологій комбінованого остеосинтезу - в 11 %, відкритого ремоделювання з накістковим остеосинтезом - у 28 %. Застосування цих технологій загалом забезпечило 60 % хороших, 31 % задовільних та 9 % незадовільних результатів, що приблизно співпадає з показниками якості лікування внутрішньосуглобових ушкоджень за інформацією профільних наукових видань. Також доведено, що одним із результатів пріоритетного використання малотравматичних технологій є практична відсутність тяжких незворотних гнійно-некротичних ускладнень. Для остаточного розв'язання питань тактики лікування ДМЕДК необхідні поглиблені наукові дослідження.
  Повний текст PDF - 959.654 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бэц Г.
  • Черепов Д.
  • Бэц И.
  • Стойко И.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бэц Г. В. Общие тактические принципы лечения переломов дистальных метаэпифизов длинных костей / Г. В. Бэц, Д. В. Черепов, И. Г. Бэц, И. В. Стойко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 1. - С. 109-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2016_1_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського