Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Радченко В. А. 
Костная денситометрия в клинической практике / В. А. Радченко, С. Б. Костерин, Н. В. Дедух, Е. А. Побел // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 100-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_18
Наведено інформацію про особливості проведення кісткової денситометрії на апаратах DEXA, зазначено основні помилки, які можуть виникати під час виконання дослідження або оцінювання показників обстеження пацієнтів. Кісткова денситометрія є важливим інформативним методом обстеження, який надає змогу виявити не тільки якісні та кількісні показники стану кісткової тканини (КТ), а й проводити моніторинг, що важливо після медикаментозної терапії для оцінювання ефективності лікування остеопорозу. Метод надає змогу виявити деформації та переломи тіл хребців, а також кількісно оцінити зміну їх форми. Для вимірювання мінеральної щільності КТ поперекового відділу хребта використовують пряму проекцію LI - LIV. Якщо в зоні дослідження є хребці з деструктивними порушеннями, їх з аналізу виключають, а діагностику проводять за двома тілами хребців без порушень. Різниця між тілами хребців не має становити 1 SD за T-критерієм. Закладені в приладі ортопедичні програми надають змогу охарактеризувати стан КТ в ділянці контакту з імплантатом після ендопротезування. Кількісне оцінювання маси КТ, прилеглої до ендопротеза, імплантованого в кульшовий суглоб, проводять у зонах Груена, які визначають у фронтальній площині у положенні пацієнта лежачи на спині через 2 - 3 тиж після ендопротезування і розцінюють як базове. Можна оцінити стан всього скелета, жирову і знежирену масу тіла, що важливо для обстеження дітей і пацієнтів з ендокринною патологією, виявлення саркопенії, у разі ожиріння, синдрому мальабсорбції тощо. Трактуючи результати, необхідно також враховувати деякі особливості цього методу обстеження пацієнтів для зниження ризику діагностичних помилок.
  Повний текст PDF - 1.12 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радченко В.
  • Костерин С.
  • Дедух Н.
  • Побел Е.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радченко В. А. Костная денситометрия в клинической практике / В. А. Радченко, С. Б. Костерин, Н. В. Дедух, Е. А. Побел // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 100-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радченко Володимир Олександрович (1956–) (медичні науки)
  • Костерін Сергій Борисович (1963–) (медичні науки)
  • Дєдух Нінель Василівна (1943–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського