Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Барыш А. Е. 
Математическое моделирование межтелового спондилодеза в шейном отделе позвоночника / А. Е. Барыш, С. А. Козырев, А. В. Яресько // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 92-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_17
Математичне моделювання за методом кінцевих елементів широко застосовують в експериментальних дослідженнях шийного відділу хребта. У літературі представлені переваги та недоліки ригідних (РК) та динамічних (ДК) конструкцій. Мета роботи - дослідити напружено-деформований стан кінцево-елементної моделі шийних хребтових рухових сегментів CIII/CVII у разі моделювання бісегментарного переднього міжтілового спондилодезу CIV/CVI вертикальними циліндричними сітчастими імплантатами та вентральної стабілізації хребців CIV та CVI ригідною та динамічної гібридною конструкціями. Розроблено математичну модель шийних хребтових рухових сегментів CIII/CVII, що складається із 33 590 десятивузлових ізопараметричних кінцевих елементів та має 55 163 вузли. Бісегментарний передній міжтіловий спондилодез моделювали з використанням прототипів пластин та вертикального циліндричного сітчастого імплантата, розроблених в ІПХС. Для проведення розрахунків використовували ліцензійну програму ANSYS. Результати: за умов використання РК у порівнянні з ДК виявлено значно вищі показники напруження Мізеса на краніальній термінальній та каудальній замикальній пластинах тіла CIV хребця, коренях дуг хребців CIV та CVI, пластинах дуги хребця CIV, у перифокальній кістковій тканині в зоні гвинтів у краніальному відділі пластини та зубців краніального і каудального відділів конструкції, власне в конструкції, а зменшення величини напруження Мізеса - на коренях дуг хребця CV. За ДК збільшуються величини напруження Мізеса в зоні коренів дуг хребця CV, перифокальній кістковій тканині в ділянці гвинтів у каудальному відділі пластини та зубців центрального відділу конструкції, а зменшуються вони у конструкції та відновленій міжтіловій опорі. Висновок: підтверджено явище екранування навантаження за умов використання РК та виявлено оптимальніший розподіл навантаження у біомеханічній системі "хребтові рухові сегменти - імплантати" в разі застосування ДК.
  Повний текст PDF - 669.239 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барыш А.
  • Козырев С.
  • Яресько А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барыш А. Е. Математическое моделирование межтелового спондилодеза в шейном отделе позвоночника / А. Е. Барыш, С. А. Козырев, А. В. Яресько // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 92-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2015_2_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського