Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Малышкина С. В. 
Перестройка костной ткани вокруг титановых имплантатов после применения низкоинтенсивного импульсного ультразвука на разных стадиях остеорепарации (экспериментальное исследование) / С. В. Малышкина, В. И. Маколинец, О. А. Никольченко, Т. Н. Гращенкова, Г. В. Иванов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 4. - С. 47-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_4_10
Мета роботи - провести порівняльний аналіз структурної організації стегнових кісток щурів із титановим імплантатом після впливу імпульсного ультразвуку інтенсивністю 0,4 Вт/см<^>2, застосованого на різних стадіях остеорепарації. У 20-ти щурів 6-місячного віку (група 1) дію ультразвуком (10 сеансів по 5 хв) починали з 3-ї доби після імплантації титанових зразків, тобто наприкінці стадії травматичного запалення, у решти 20-ти тварин (група 2) - з 7-ї доби, на стадії формування тканинних структур регенерату та диференціації різних видів сполучної тканини. Тварин виводили з експерименту через 7, 14, 30 та 45 діб після імплантації та терміни, які відповідають різним стадіям репаративного остеогенезу. Виділені фрагменти стегнових кісток із титановими імплантатами вивчено за допомогою методів гістології з гістоморфометрією (товщина сполучнотканинної капсули за периметром імплантата, площа новоутворених тканин навколо нього, довжина поверхні кісткових трабекул, зайнятих активними остеобластами, показник остеоінтеграції, що характеризує довжину безпосереднього контакту поверхні імплантата з кісткою). Встановлено, що застосування імпульсного ультразвуку з 3-ї доби після операції, позитивно впливає на відновлення кістки навколо титанових імплантатів, що проявляється активнішою перебудовою грануляційної тканини у фіброретикулярну та кісткову на ранніх стадіях остеорепарації та зумовлює на пізніших стадіях швидше формування зрілої кісткової тканини пластинчастої будови, ніж у разі використання ультразвуку з 7-ї доби. На 45-у добу дослідження не виявлено вираженої переваги між групами за морфометричними показниками кісткоутворення, водночас показник остеоінтеграції в групі 1 був вищий на 7,5 %, ніж у другій. Товщина сформованої на межі контакту з імплантатом щільної сполучної тканини на всі терміни спостереження була меншою у тварин групи 1.
  Повний текст PDF - 1.862 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малышкина С.
  • Маколинец В.
  • Никольченко О.
  • Гращенкова Т.
  • Иванов Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малышкина С. В. Перестройка костной ткани вокруг титановых имплантатов после применения низкоинтенсивного импульсного ультразвука на разных стадиях остеорепарации (экспериментальное исследование) / С. В. Малышкина, В. И. Маколинец, О. А. Никольченко, Т. Н. Гращенкова, Г. В. Иванов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 4. - С. 47-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маколінець Василь Іванович (1950–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського