Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Барыш А. Е. 
Методика бисегментарного переднего межтелового цервикосподилодеза динамическими гибридными пластинами / А. Е. Барыш, С. А. Козырев // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_17
Цервікальні динамічні пластини (ДП) застосовують для виконання переднього міжтілового спондилодезу (ПМС) у разі травм і захворювань шийного відділу хребта (ШВХ). Розрізняють ДП трансляційні, ротаційні та динамічні гібридні пластини (ДГП). У наукових статтях відображено результати застосування ротаційних та трансляційних ДП, проте відсутній аналіз використання трансляційно-ротаційних ДГП. Мета роботи - проаналізувати результати клінічного застосування розроблених цервікальних динамічних гібридних трансляційно-ротаційних пластин у хірургічному лікуванні травм і захворювань ШВХ. У досліджувану групу увійшло 11 хворих з клінічною симптоматикою різного ступеня вираженості, прооперованих з приводу травм (8 (72,7 %)) та дегенеративних захворювань (3 (27,3 %)) ШВХ. Серед пацієнтів було 7 (63,6 %) чоловіків та 4 (36,4 %) жінки віком від 23-х до 57-ми років (у середньому 42,4). Хворим виконували бісегментарний ПМС, для вентральної міжтілової стабілізації шийних хребців використовували розроблені в ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка трансляційно-ротаційні ДГП та вертикальні циліндричні сітчасті імплантати. Результати: виконання бісегментарного ПМС з трансляційно-ротаційними ДГП надало змогу одержати позитивні клінічні результати лікування у 90 % випадків, стабільність фіксації у 100 % та збереження адекватного положення фіксуючих конструкцій у 90 %. Міжтілове бісегментарне зрощення спостерігали в оптимальні терміни завдяки динамічній компресії імплантата в міжтіловому проміжку та пропорційного розподілу навантаження на нього в усіх хворих. Величина сегментарного шийного сагітального контуру зменшилася у середньому на <$E2,76 symbol Р>, що не вплинуло негативно на результат лікування. У післяопераційному періоді трансляційний та ротаційний типи динамізації починають реалізовуватися одночасно, що підтверджено синхронним зменшенням кута проведення гвинтів у краніальній та каудальній парі отворів симультанно з переміщенням пластини відносно гвинтів у продовгуватих отворах. Висновки: трансляційно-ротаційні ДГП надають змогу досягти високих показників зрощення за умов виконання бісегментарного ПМС у лікуванні травм та захворювань ШВХ.
  Повний текст PDF - 1.349 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барыш А.
  • Козырев С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барыш А. Е. Методика бисегментарного переднего межтелового цервикосподилодеза динамическими гибридными пластинами / А. Е. Барыш, С. А. Козырев // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2014_3_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського