Наукова періодика України Наукові записки Державного природознавчого музею


Бешлей С. В. 
Підбір стійких рослин для біотичного етапу рекультивації відвалу центральної збагачувальної фабрики "Червоноградська" (Львівська обл.) / С. В. Бешлей, Р. Р. Соханьчак, В. І. Баранов, Л. І. Карпінець // Наукові записки Державного природознавчого музею. - 2019. - Вип. 35. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzdpm_2019_35_11
Проаналізовано властивості субстрату та мікрокліматичні умови на різних елементах мезорельєфу відвалу Центральної збагачувальної фабрики "Червоноградська". Найбільш несприятливі умови для поселення та росту рослин виявлені на вершині та терасах відвалу, що зумовлено високою інтенсивністю освітлення, температурою, значним вмістом важких металів та актуальною кислотністю. Показано, що перспективними видами для використання під час біотичного етапу рекультивації для терас відвалів є Pinus sylvestris L. Для схилів рекомендовано використовувати багаторічні трав'яні рудеральні види рослин, зокрема Calamagrostis epigeios (L.) Roth та Sorghum halepense (L.) Pers. Для основ та мікропонижень відвалів із достатньою зволоженістю пропонується використовувати Petasites hibridus L і Phragmites australis Cav. Trin. ex Steud. Основними вимогами до рослин-фіторекультивантів на нерекультивованих відвалах має бути їх висока ремедіаційна здатність та приналежність за екологічними групами до геліофітів, термофілів, ацидофілів, оліготрофів і ксеромезофітів.Проаналізовано властивості субстрату та мікрокліматичні умови на різних елементах мезорельєфу відвалу Центральної збагачувальної фабрики "Червоноградська". Найбільш несприятливі умови для поселення та росту рослин виявлені на вершині та терасах відвалу, що зумовлено високою інтенсивністю освітлення, температурою, значним вмістом важких металів та актуальною кислотністю. Показано, що перспективними видами для використання під час біотичного етапу рекультивації для терас відвалів є Pinus sylvestris L. Для схилів рекомендовано використовувати багаторічні трав'яні рудеральні види рослин, зокрема Calamagrostis epigeios (L.) Roth та Sorghum halepense (L.) Pers. Для основ та мікропонижень відвалів із достатньою зволоженістю пропонується використовувати Petasites hibridus L і Phragmites australis Cav. Trin. ex Steud. Основними вимогами до рослин-фіторекультивантів на нерекультивованих відвалах має бути їх висока ремедіаційна здатність та приналежність за екологічними групами до геліофітів, термофілів, ацидофілів, оліготрофів і ксеромезофітів.
  Повний текст PDF - 370.134 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бешлей С.
  • Соханьчак Р.
  • Баранов В.
  • Карпінець Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бешлей С. В. Підбір стійких рослин для біотичного етапу рекультивації відвалу центральної збагачувальної фабрики "Червоноградська" (Львівська обл.) / С. В. Бешлей, Р. Р. Соханьчак, В. І. Баранов, Л. І. Карпінець // Наукові записки Державного природознавчого музею. - 2019. - Вип. 35. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzdpm_2019_35_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бешлей Степан Володимирович (біологічні науки)
  • Соханьчак Роман Романович (біологічні науки)
  • Баранов Вячеслав Ігоревич (історичні науки)
  • Баранов Володимир Іванович (біологічні науки)
  • Карпінець Людмила Іванівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського