Наукова періодика України Наукові записки [Української академії друкарства]


Курбан О. В. 
Медіавіруси та їх використання як інформаційної зброї / О. В. Курбан // Наукові записки [Української академії друкарства]. - 2016. - № 1. - С. 267–271. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nz_2016_1_35
Наведено результати дослідження інноваційного інструменту, що застосовується у сучасних засобах масової інформації - медіавірусу. Ця технологія на сьогодні ще не повністю опрацьована на методологічному рівні, а тому її системне застосування не достатньо ефективне. Утім, найбільш вдалі приклади використання медіавірусів у межах українсько-російського воєнно-політичного конфлікту (2014 - 2016 рр.) свідчить про великий потенціал досліджуваної технології. Розуміючи прихований потенціал зазначеної технології, сьогодні треба чітко дослідити усі її компоненти та визначити найважливіші важелі, за допомогою яких можна керувати процесами створення та запуску медіавірусів. Окремим питанням у контексті досліджуваної теми є явище медіаактивізму, що передбачає здійснення певних прихованих медійних операцій, спрямованих на маніпулювання громадською свідомістю і створення певних суспільних резонансів від виступів окремих публічних осіб або суспільних проектів. Зазначена технологія також потребує системного вивчення та визначення прикладних важелів впливу, які нададуть змогу зробити цю технологію більш керованою та, відповідно, більш ефективною.
  Повний текст PDF - 302.18 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Курбан О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Курбан О. В. Медіавіруси та їх використання як інформаційної зброї / О. В. Курбан // Наукові записки [Української академії друкарства]. - 2016. - № 1. - С. 267–271. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nz_2016_1_35.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Курбан Олександр Васильович (соціальні комунікації)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського