Наукова періодика України Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки


Дудніков М. 
Соціокультурний міф в історичному романі Д. С. Мережковського "Антихрист. Петро і Олексій" / М. Дудніков // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Філологічні науки. Літературознавство. - 2016. - № 8. - С. 39-44 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvvnufll_2016_8_9
Вивчено соціокультурний міф, зароджений у певних суспільних колах на конкретних географічних територіях, який відображено в цьому романі. Проаналізовано метаісторичну роль царя Петра в контексті соціокультурного міфу про нього, наповненого апологетичним й антагоністичним змістом. Д. С. Мережковський наводить ті самі аргументи стосовно Петра-антихриста, які проголошували старообрядці на почату XVIII ст. Особистість Петра побудована на антитезі: цар - носій суто індивідуальних рис, а його син, Олексій, висловлює ідеї народного духу. Олексій, на відміну від батька, - людина Божа. Міф стверджує, що він названий на честь Святого Олексія - людини Божої. Соціокультурний міф, що складає основу роману "Антихрист. Петро і Олексій", тісно пов'язаний із релігійним світоглядом письменника, який сфокусував свою увагу на історико-міфологічних аспектах образу Христа.
  Повний текст PDF - 259.579 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дудніков М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дудніков М. Соціокультурний міф в історичному романі Д. С. Мережковського "Антихрист. Петро і Олексій" / М. Дудніков // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Філологічні науки. Літературознавство. - 2016. - № 8. - С. 39-44 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvvnufll_2016_8_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського