Наукова періодика України Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]


Юзьв'як О. 
Оцінювання VAR портфеля активів на основі параметричних моделей / О. Юзьв'як // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2016. - № 7. - С. 160-172. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2016_7_14
Проаналізовано існуючі параметричні моделі оцінювання VaR портфеля активів щодо їх чутливості до типу портфеля активів і рівня волатильності його характеристик. Показано, що параметричний підхід до оцінювання VaR є доволі інформативним і гнучким, оскільки надає можливість оцінювати як цілий портфель, так і окремі його активи. Відзначено, що VaR методологія представляє інформацію у зручному та інтуїтивно зрозумілому форматі і, крім цього, параметричні моделі не потребують великої кількості припущень щодо типу розподілу параметрів моделі. Показано, що до недоліків параметричних моделей можна віднести їх значну залежність від цих припущень. Не коректний вибір типу розподілу може спричинити серйозні похибки під час оцінювання VaR. Це обумовлює потребу в коректному виборі обмежень, які накладаються на змінну P/L. Показано, що якщо розподіл дохідностей має важкі хвости, тоді використовувати нормальний розподіл не доцільно. За нормального розподілу, P/L або дохідність, можуть приймати довільні значення і у результаті можуть виникнути втрати більші на наявний капітал: можна втратити більше ніж наші сукупні інвестиції. Відзначено, що оскільки дохідності у більшості випадків мають надлишковий ексцес та товстіші від звичайних хвости розподілу, у результаті VaR активу чи портфеля за нормального розподілу, буде серйозно недооціненим у випадку важких хвостів і використання нормального розподілу. Відзначено, що використання нормального розподілу на базі центральної граничної теореми буде коректним лише у випадку ймовірностей чи квантилів, близьких до центру. Замість нормального розподілу у цьому випадку слід скористатись одним із вище згаданих розподілів із товстими хвостами та враховувати позицію активу довгу чи коротку. Наголошено, що у випадку, коли необхідно оцінити VaR на дуже великих рівнях довіри, необхідно скористатись теорією екстремальних значень і віддати перевагу GEV чи EV підходам.
  Повний текст PDF - 359.107 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Юзьв'як О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Юзьв'як О. Оцінювання VAR портфеля активів на основі параметричних моделей / О. Юзьв'як // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2016. - № 7. - С. 160-172. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2016_7_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського