Наукова періодика України Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]


Іванова М. 
Парадигма як модель дослідження розвитку логістики / М. Іванова // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2015. - № 10. - С. 95-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2015_10_9
Досліджено становлення та розвиток парадигм логістики, використовуючи історичний метод, що базується на генезі явищ та об'єктів. Відсутність уніфікації термінології призвело до значних протирічь у разі застосування базових дефініцій логістики. У цьому випадку виявлено наявність чотирьох основних парадигм: аналітичної (класичної), інформаційно-технологічної, постачально-збутової (маркетингової) та інтегральної. Цим етапам розвитку парадигм відповідають 4 рівні інтеграції: низький, локальний, середній і високий. Для пояснення особливостей управління ланцюгами поставок (SCM) науковцями були введені інтегруючі парадигми логістики: функціональна, ресурсна (для логістики) та інноваційна (для управління ланцюгом постачань). Доведено, що формування сучасної логістичної парадигми повинно базуватися на "дисциплінарній матриці". Дослідивши погляди значної кількості науковців, визначено, що управління ланцюгами постачань необхідно вважати сучасною парадигмою логістики, оскільки ця система знань і цінностей у найближчому майбутньому буде визначати пріоритети у виборі цілей і засобів їх досягнення.
  Повний текст PDF - 617.447 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Іванова М.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Іванова М. Парадигма як модель дослідження розвитку логістики / М. Іванова // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2015. - № 10. - С. 95-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nv_2015_10_9.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Іванова Марина Іллівна (економічні науки)
 • Іванова Маргарита Олександрівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського