Наукова періодика України Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин


Салата В. З. 
Ефективність мийно-дезінфікуючих і дезінфікуючих засобів для санітарної обробки обладнання забійних підприємств / В. З. Салата // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 88-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2015_16_1_17
Виробничі дослідження проведено на 5-ти м'ясопереробних підприємствах у Львівській та Тернопільській областях, де для санітарної обробки обладнання використовують такі мийно-дезінфікуючі засоби: віросан, біошаум, санта сила цунамі та хлорантоїн і дезінфікуючі: нехлор, хлормісепт, біодез, катамін АБ і кристал 1000. Перед санітарною обробкою та після процесу миття і дезінфекції відбирали змиви з обладнання забійних цехів для визначення ефективності дезінфекторів. Контролем слугували змиви, відібрані після обробки обладнання гарячою водою за температури <$E60~symbol Р roman C>. Кількість мезофільних аеробних факультативно анаеробних мікроорганізмів (МАФАнМ) визначали на середовищі Mueller Hinton Agar за інкубації посівів за температурі <$E30~symbol Р roman C> протягом 72 год. Отже, проведені дослідження вказують, що мийно-дезінфікуючі та дезінфікуючі засоби для санітарної обробки обладнання на забійних підприємствах мають високу ефективністю. Проте, у разі сильного мікробного забруднення обладнання більше 10<^>6 КУО/на 100 см<^>2 площі, не завжди вдається досягнути нормативної мікробіологічної чистоти всього обладнання. Для забезпечення відповідної нормативної чистоти необхідно в даних засобах підсилити мийну і дезінфікуючу здатність. У той же час використання традиційної технології санітарної обробки обладнання з окремим миттям і дезінфекцією різними засобами, в основному забезпечували нормативну мікробіологічну чистоту обладнання до 1000 КУО на 100 см<^>2 площі.
  Повний текст PDF - 307.115 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Салата В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Салата В. З. Ефективність мийно-дезінфікуючих і дезінфікуючих засобів для санітарної обробки обладнання забійних підприємств / В. З. Салата // Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 88-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2015_16_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Салата Володимир Зеновійович (1969–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського