Наукова періодика України Науково-технічний бюлетень Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Інституту біології тварин


Кузьміна Н. В. 
Активність і вміст ізоформ супероксиддисмутази та виживання сперміїв в еякулятах бугаїв за різного окисного навантаження / Н. В. Кузьміна, О. О. Остапів, І. М. Яремчук // Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2-3. - С. 234-238. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2014_15_2-3_48
Вивчено активність і вміст ізоформ супероксиддисмутази (КФ 1.15.1.1., супероксид: супероксид-оксидоредуктаза, СОД) в еякулятах самців та їх зв'язок з виживанням сперміїв. Встановлено залежність активності та вмісту ізоформ СОД в еякулятах від видової належності самців. Видові відмінності спектра ізоферментів СОД проявляються різною швидкістю міграції в поліакриламідному гелі й інтенсивністю фарбування електрофореграм. Активність СОД позитивно корелює з виживанням сперміїв. Кореляційне відношення за активністю СОД для виживання сперміїв у свіжоодержаній спермі чоловіків сильне (n = 0,765), у кнурів і бугаїв - середньої сили (відповідно, n = 0,597 і 0,432). Вміст ізоформ ферменту з різним напрямом і силою корелює з виживанням сперміїв, що зумовлено біохімічними характеристиками еякулятів і особливостями окисних процесів у спермі.У свіжоодержаних та збережених 24 год. за температури 0 - 4 C в атмосфері азоту і за аерації в еякулятах бугаїв досліджено активність і вміст ізоформ супероксиддисмутази (СОД). Встановлено, що активність СОД у свіжоодержаній спермі бугаїв становить 7,3 +- 0,5 МО/мг протеїну та знижується на 13,7 % за інкубування в атмосфері азоту і на 28,8 % за аерації. При цьому сила залежності активності ензиму від умов інкубування становить відповідно, eta2 = 0,65 і 0,92. Встановлено, що активність СОД у спермі бугаїв реалізується п'ятьма ізоформами, які за швидкістю руху у 10 % поліакриламідному гелі позначили (від найменш і до максимально рухливої) S1, S2, S3, S4 та S5. За дефіциту чи надлишку акцептора електронів у порівнянні з контролем виявлено подібні зміни електрофоретичної рухливості ізоформ СОД. Вміст S1 і S2-ізоформ знижується, відповідно, на 0,4 і 3,5 % (P << 0,001) за атмосфери азоту та на 15,5 (P << 0,001) і 3,1 % за аерації. Одночасно, вміст S3, S4 та S5-ізоформ зростає: за атмосфери азоту, відповідно, на 5,7 (P << 0,05), 4,2 і 6,2 % (P << 0,05) і за аерації - на 1,9, 2,6 і 2,2 %. Зміни активності та спектру ізоформ СОД супроводжуються зниженням тривалості виживання сперміїв: за аерації - на 24 год. (23 %), а у разі інкубування в атмосфері азоту - на 16 год. (15 %) у порівнянні з контролем.
  Повний текст PDF - 274.285 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузьміна Н.
  • Остапів О.
  • Яремчук І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузьміна Н. В. Активність і вміст ізоформ супероксиддисмутази та виживання сперміїв в еякулятах бугаїв за різного окисного навантаження / Н. В. Кузьміна, О. О. Остапів, І. М. Яремчук // Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2-3. - С. 234-238. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2014_15_2-3_48.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського