Сидір Н. П. 
Показники ліпідного обміну у крові вівцематок української гірськокарпатської породи та породи прекос за умов використання у раціонах різних рівнів мінеральних елементів (S, I, CU, ZN, CO) та фільтроперліту / Н. П. Сидір, П. В. Стапай, В. В. Гавриляк, Н. М. Параняк // Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3-4. - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2013_14_3-4_9
Наведено результати досліджень показників ліпідного обміну у крові вівцематок за використання у раціонах різних рівнів мінеральних елементів (S, I, Zn, Cu, Co) та жирової домішки у складі фільтроперліту. З'ясовано, що включення до основного раціону гірськокарпатських маток сполук S і I позитивно позначилося на показниках ліпідного обміну в їх організмі. У крові маток дослідних груп, які одержували в складі основного раціону домішки I (перша група), а також I і S (друга група), вміст загальних ліпідів підвищився відповідно на 6,9 і 16,0 % (P << 0,001) у порівнянні з контрольною групою тварин. При цьому рівень загальних ліпідів у крові тварин дослідних груп збільшувався головним чином за рахунок збільшення у їх складі фосфоліпідів, оскільки інші ліпідні компоненти крові, зокрема, окремі фракції холестеролу, моно-, ди- і триацилгліцероли та НЕЖК, не зазнавали суттєвих змін. У крові тварин першої дослідної групи вміст фосфоліпідів зріс на 27,6 % (P << 0,01), а у крові тварин другої дослідної групи - на 40,5 % (P << 0,001). Стосовно ліпідних компонентів крові вівцематок породи прекос, які у складі основного раціону одержували домішку S, I, Zn, Cu, Co на 20 % більше від існуючих норм (перша дослідна група), а також вказані мінеральні елементи у поєднанні з ліпідною домішкою у складі фільтроперліту (друга дослідна група), то рівень і спрямованість їх змін аналогічні, як і у гірськокарпатських маток. Тобто у крові тварин дослідних груп вміст загальних ліпідів вірогідно збільшувався на 6,1 (перша дослідна група) і 12,6 % (друга дослідна група) за рахунок суттєвого збільшення вмісту в них фосфоліпідів. Зокрема, у крові вівцематок першої дослідної групи кількість фосфоліпідів збільшилася на 13,21 (P << 0,01), а у крові тварин другої дослідної групи - на 22,4 % (P << 0,001).
  Повний текст PDF - 436.387 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидір Н.
  • Стапай П.
  • Гавриляк В.
  • Параняк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидір Н. П. Показники ліпідного обміну у крові вівцематок української гірськокарпатської породи та породи прекос за умов використання у раціонах різних рівнів мінеральних елементів (S, I, CU, ZN, CO) та фільтроперліту / Н. П. Сидір, П. В. Стапай, В. В. Гавриляк, Н. М. Параняк // Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3-4. - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ntbibt_2013_14_3-4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стапай Петро Васильович (1944–) (сільськогосподарські науки)
  • Параняк Наталія Миколаївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського