Наукова періодика України Наукоємні технології


Okhremchuk O. S. 
Scheduling optimisation under contradictions in criteria functions / O. S. Okhremchuk // Наукоємні технології. - 2019. - № 2. - С. 184-188. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2019_2_6
Розглянуто аналіз методів побудови розкладу виробництва, заснованих на теорії планування. Показано, що найефективнішим кроком в цьому процесі є оптимізація діяльності авіапідприємства на всіх рівнях - економічному, технічному, інформаційному, та ін. Оскільки оптимізація планування розкладу займає принципово важливе місце в процесі організації ефективної діяльності авіакомпанії, розглянуто можливості використання цієї теорії при створенні оптимального графіка для середніх і великих організацій. Розглянуто задачу оптимізації планування в одностадійній системі з єдиним накопичувачем та набором N сервісів. З метою впорядкування критеріїв оптимальності розкладу для забезпечення зручності описання, зберігання та програмного втілення, запропоновано умовний поділ критеріїв на географічні, технічні або транзитні категорії з описом відповідного значення пріоритету. Запропоновано метод пріоритизації критеріїв по різним категоріям, заснований на теоретичному підгрунті аналізу ієрархій Сааті, модифікованому для даної конкретної задачі. Встановлено, що зі змінами ситуації на ринку виробництва, логістики, нормативно-правового та економічного забезпечення по-різному змінюються зміст та відносна важливість самих критеріїв. З математичної та логічної точки зору це означатиме зміну ваги, або змісту певних критеріїв, зміну значень їх пріоритетів, але принципово, запропонований підхід до планування роботи підприємства залишатиметься незмінним. Наведене демонструє універсальність запропонованого підходу до планування розкладу та його можливість задовольнити вимогам авіаперевізників принципово різних масштабів. Надано рекомендації з побудови відповідних схем програмного забезпечення автоматизованої системи планування. По-перше, повинна передбачатись його гнучкість у відношенні до можливого майбутнього перепрограмування під нові потреби, критерії та пріоритети, по-друге, його структура повинна мати модульну архітектуру для забезпечення зручності внесення змін в окремі частини без порушення працездатності решти системи.
  Повний текст PDF - 369.933 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Okhremchuk O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Okhremchuk O. S. Scheduling optimisation under contradictions in criteria functions / O. S. Okhremchuk // Наукоємні технології. - 2019. - № 2. - С. 184-188. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2019_2_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського