Наукова періодика України Новини стоматології


Сливка М. М. 
Центральне співвідношення у структурі оклюзійної взаємодії: аналіз та систематизація даних літератури / М. М. Сливка, М. Ю. Гончарук-Хомин, О. О. Красножон // Новини стоматології. - 2019. - № 1. - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2019_1_9
Мета роботи - провести аналітичний огляд та систематизацію даних наукових публікацій з питань дефініції терміну "центральне співвідношення" (ЦС), дослідження методів його репродукції, а також ролі ЦС та центричного зміщення у структурі оклюзійної взаємодії. Пошук публікацій, пов'язаних із завданням аналітичного огляду, здійснювався у пошуковій системі PubMed (NCBI) (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/) за такими наборами ключових слів: "centric relation" (дескриптор пошуку: ("centric relation"[MeSH Terms] OR ("centric"[All Fields] AND "relation"[All Fields]) OR "centric relation"[All Fields]); "centric relation" та "occlusion" (дескриптор пошуку: ("centric relation"[MeSH Terms] OR ("centric"[All Fields] AND "relation"[All Fields]) OR "centric relation"[All Fields]) AND ("dental occlusion"[MeSH Terms] OR ("dental"[All Fields] AND "occlusion"[All Fields]) OR "dental occlusion"[All Fields] OR "occlusion"[All Fields]). Зазначено, що сучасні погляди на ЦС передбачають існування не однієї такої позиції щелепи, а власне діапазону положення, в межах якого і досягається відповідне орієнтування суглобової головки. Статистично доведеного казуїстичного зв'язку між величиною розбіжності позиції суглобової головки у стані ЦС і максимальної інтеркуспідації (МІ) та фактом наявності суглобової дисфункції за даними наукових публікацій не виявили. Такий результат може бути зумовлений гетерогенністю дизайнів проаналізованих досліджень, тому для встановлення доказового впливу параметра величини зміщення суглобової головки за переходу ЦС-МІ рекомендовано провести ряд когортних досліджень з низьким ризиком виникнення асоційованих похибок. Доведено необхідність врахування положення ЦС під час протезування у випадках повного протезування різними видами ортопедичних конструкцій та з метою оклюзійної еквілібрації для купірування симптомів суглобово-оклюзійної дисфункції, а також у інших випадках ортопедичного лікування з врахуванням принципів біологічної оклюзії. Висновки: в результаті проведеного дослідження визначили таке: диференційна клінічна аргументація використання ЦС як ортопедичного орієнтира, як і чітка дефініція центрального співвідношення, залишається предметом науково-практичного обговорення; доведена клінічна роль реєстрації центрального співвідношення є важливою на етапах моделювання оклюзійних площин за різних форм повної реабілітації стоматологічних пацієнтів; результати попередньо проведених досліджень свідчать про наявність зв'язку між фактом зростаючої різниці у зміні положення суглобової головки між положенням ЦС до МІ та ризиком виникнення і прогресування дисфункцій.
  Повний текст PDF - 267.934 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сливка М.
  • Гончарук-Хомин М.
  • Красножон О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сливка М. М. Центральне співвідношення у структурі оклюзійної взаємодії: аналіз та систематизація даних літератури / М. М. Сливка, М. Ю. Гончарук-Хомин, О. О. Красножон // Новини стоматології. - 2019. - № 1. - С. 32-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2019_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гончарук-Хомин Мирослав Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського