Наукова періодика України Новини стоматології


Kordiyak A. J. 
Adverse Reactions to Dental Materials: Review of Possible Causes and Methods for the Diagnosis / A. J. Kordiyak, B. R. Malanyak, O. J. Kordiyak // Новини стоматології. - 2019. - № 1. - С. 14-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2019_1_6
Стоматологічні сплави широко використовуються у безпосередньому контакті з тканинами порожнини рота упродовж багатьох років, але багато питань щодо їх біологічної безпеки дотепер залишаються нерозв'язаними. Мета дослідження - надання стоматологу поглибленої, зорієнтованої на пацієнта, інформації щодо вибору доступних сплавів та їх тканинної сумісності. У досліджені було використано нашкірні проби для діагностики реакцій сповільненої гіперчутливості (IV типу), проведено нашкірне та підшкірне тестування, здійснено аналіз крові на специфічний для алергену IgE - для діагностики алергічних реакцій негайного типу, а також виділення кобальту spot-тестом, у роботі було виристано тест з диметилгліоксимом на виділення нікелю, здійснено виділення кобальту, нікелю та хрому в штучному поті (EN1811) за допомогою методу індуктивно-зв'язаної плазмової мас-спектрометрії. Матеріали на основі титану вивчали за допомогою спектрального аналізу. На пацієнтів у процесі стоматологічного лікування можуть впливати потенційні алергени широкого діапазону дії, але випадки небажаних реакцій трапляються рідко. Системна та місцева токсичність, алергія та канцерогенність є наслідком виділення елементів сплаву у порожнину рота у результаті корозії. За певних обставин побічні реакції можуть не бути безпосередньо пов'язаними з базовими компонентами сплавів, а радше з домішками цих сплавів. У стоматологічного персоналу проблеми професійних подразнень, що викликають дерматит рук трапляються, мабуть, частіше, ніж дерматити внаслідок контактної алергії. Для зменшення ризику цих реакцій стоматологи потребують прогностичної оцінки швидкості корозії обраних сплавів. Сьогодні немає загальноприйнятого тесту для клінічного визначення гіперчутливості до металевих імплантатів. Нашкірна проба вважається одним з найнадійніших методів для порівняльного аналізу різноманітних реакцій алергії на метали, що таким чином скеровує дії стоматологів, а також надає пояснення для пацієнтів. Висновки: рідкісні випадки "небажаних біологічних реакцій", які зазвичай згадуються в інструкціях виробників, можливі навіть за суворого дотримання усіх клінічних рекомендацій. Таким чином, всебічний та індивідуалізований підхід до діагностики та протезування зубів надає змогу покращити результати лікування і досягнути високої якості медичної допомоги.
  Повний текст PDF - 182.901 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kordiyak A.
  • Malanyak B.
  • Kordiyak O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kordiyak A. J. Adverse Reactions to Dental Materials: Review of Possible Causes and Methods for the Diagnosis / A. J. Kordiyak, B. R. Malanyak, O. J. Kordiyak // Новини стоматології. - 2019. - № 1. - С. 14-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2019_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського