Наукова періодика України Новини стоматології


Авдєєв О. В. 
Оцінка гігієнічного стану порожнини рота та гіперестезії зубів у пацієнтів з рецесією ясен / О. В. Авдєєв, М. О. Іськів // Новини стоматології. - 2018. - № 3. - С. 14-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2018_3_5
Мета роботи - проаналізувати показники гігієнічного стану порожнини рота та показники індексів гіперестезії зубів у пацієнтів з рецесією ясен залежно від віку, біотипу пародонта та ступеня важкості рецесії ясен. Гігієнічний стан порожнини рота у 204 пацієнтів з рецесією ясен оцінено за спрощеним індексом гігієни J. C. Greene, J. R. Vermillion, індексом подразнення ясен О'Лірі, та індексом ефективності гігієни. Вивчення індексів розповсюдженості та інтенсивності гіперестезії зубів проводили за методикою Ю. А. Федорова (1998). Встановлено, що значення індексу OHI-S, у середньому, дорівнювали 2,43 +- 0,04 бали, середнє значення індексу подразнення ясен за О'Лірі у досліджуваних пацієнтів становило 2,35 +- 0,22 бали, індекс ефективності гігієни у пацієнтів з рецесією ясен, у середньому, дорівнював 2,44 +- 0,11 бали, що за критеріями індексів свідчило про незадовільну гігієну порожнини рота, яка погіршувалася зі збільшенням ступеня рецесії ясен. Аналіз показників індексів гігієни порожнини рота залежно від біотипу пародонта у пацієнтів з рецесією ясен довів, що у носіїв біотипу пародонта А1-Thin S значення досліджуваних індексів були найвищим та свідчили про незадовільний стан гігієни порожнини рота. Зі збільшенням віку пацієнтів з рецесією ясен, індекси гіперестезії значно зростають, тенденція вказує на локалізований характер гіперестезії зубів I - II ступеня тяжкості у представників молодших вікових груп, та на генералізований характер гіперестезії III ступеня важкості в пацієнтів старших вікових груп. Слід зауважити, що найбільше значення індексів гіперестезії визначали у пацієнтів з біотипом пародонта А1-Thin S. У досліджуваних з цим кластерним типом пародонта дані індексу розповсюдженості та інтенсивності гіперестезії зубів були у 1,6 та у 2,1 раза більше стосовно значень у представників з біотипом пародонта А2-TS та B-TF, відповідно, p << 0,01. Висновки: гігієнічний стан порожнини рота погіршувався залежно від ступеня тяжкості рецесії ясен, поширеність та інтенсивність гіперестезії зубів погіршувались зі збільшенням віку обстежених. У носіїв біотипу пародонта А1-Thin S показники індексів свідчили про незадовільну гігієну порожнини рота, ступінь тяжкості гіперестезії зубів мав інтенсивніший перебіг, ніж у представників біотипів пародонта А2-TS та B-TF з рецесією ясен.
  Повний текст PDF - 346.286 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Авдєєв О.
  • Іськів М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Авдєєв О. В. Оцінка гігієнічного стану порожнини рота та гіперестезії зубів у пацієнтів з рецесією ясен / О. В. Авдєєв, М. О. Іськів // Новини стоматології. - 2018. - № 3. - С. 14-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2018_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Авдєєв Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Іськів Мар'яна Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського