Наукова періодика України Новини стоматології


Гринишин О. Б. 
Пульпотомія тимчасових зубів. Огляд літератури / О. Б. Гринишин, Н. М. Дидик, З. Р. Пришко // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2018_2_14
Мета роботи - провести огляд сучасних методів та матеріалів для вітальної пульпотомії. Аналіз наукових публікацій за останні 10 років у друкованих та електронних літературних джерелах за ключовими словами "глибокі каріозні ураження", "тимчасові зуби", "методи лікування глибоких каріозних уражень тимчасових зубів", "пульпотомія тимчасових зубів". Метод пульпотомії тимчасових зубів зазнав істотних змін від моменту його впровадження у клінічну практику. З розробкою нових матеріалів та медикаментозних засобів змінювався підхід та розширювалися можливості використання цього методу лікування. Формокрезол дотепер залишається золотим стандартом, з ефективністю якого порівнюють нові методики. Однак, недоліки цього матеріалу спонукали до пошуку нових, безпечніших матеріалів, які б можна було використовувати ще з більшою ефективністю. Поява біоактивних матеріалів, таких як МТА, Біодентин та біокераміка, що здатні стимулювати синтез дентиноподібного матриксу одонтобластоподібними клітинами, дозволила вдосконалити методи пульпотомії відповідно до біологічних принципів, зберігати життєздатність кореневої пульпи у поєднанні з високою ефективністю лікування. Висновки: на сьогодні основними методами пульпотомії тимчасових зубів поступово стають вітальні методи лікування з використанням біоактивних матеріалів.
  Повний текст PDF - 241.408 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гринишин О.
  • Дидик Н.
  • Пришко З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гринишин О. Б. Пульпотомія тимчасових зубів. Огляд літератури / О. Б. Гринишин, Н. М. Дидик, З. Р. Пришко // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2018_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гринишин Ольга Богданівна (медичні науки)
  • Пришко Зоряна Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського