Наукова періодика України Новини стоматології


Мельничук Ю. М. 
Спосіб прогнозування утворення патологічних післяопераційних рубців шкіри обличчя / Ю. М. Мельничук, Р. З. Огоновський // Новини стоматології. - 2018. - № 1. - С. 62-66.
Мета роботи - вивчення залежності схильності до формування патологічних післяопераційних рубців шкіри обличчя від динаміки вмісту PDGF-ВВ у плазмі крові в ранньому післяопераційному періоді. Обстежено 62 пацієнти, яким проведено операції із застосуванням зовнішньоротових доступів та із механічним порушенням цілісності шкірного покриву. Кров для дослідження забирали у день операції, на третю та сьому доби після хірургічного втручання. Встановлено, що у пацієнтів із післяопераційними рубцями шкіри обличчя високий вміст PDGF-BB достовірно (p << 0,05) поєднується з високими ризиками утворення патологічних післяопераційних рубців. Найбільшим цей зв'язок є із вмістом PDGF-BB на третю добу. Значення множинного коефіцієнта регресії вказує на те, що модель на 88 % надає змогу прогнозувати ризик утворення патологічних післяопераційних рубців шкіри обличчя. Інтерпретацію одержаного результату проводять за таким принципом: "0" - відсутність ризику, "1" - помірний ризик, "2" - високий ризик. Висновки: вміст PDGF-BB у межах показника норми у ранньому післяопераційному періоді характеризується утворенням нормотрофічних післяопераційних рубців шкіри. Перевищення норми вмісту PDGF-BB у день хірургічного втручання та його зростання на третю добу і зменшення до норми на сьому добу характеризується помірним ризиком утворення патологічних післяопераційних рубців шкіри обличчя. Зростання вмісту PDGF-BB понад показник норми з першого дня післяопераційного періоду до сьомої доби супроводжується формуванням патологічних післяопераційних рубців, що є ознакою високого ризику їх утворення.
257
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.04.2020 р., через 257 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Мельничук Ю.
 • Огоновський Р.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мельничук Ю. М. Спосіб прогнозування утворення патологічних післяопераційних рубців шкіри обличчя / Ю. М. Мельничук, Р. З. Огоновський // Новини стоматології. - 2018. - № 1. - С. 62-66..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мельничук Юрій Миколайович (медичні науки)
 • Огоновський Роман Зіновійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського