Наукова періодика України Новини стоматології


Макєєв В. Ф. 
Аналіз результатів незнімного протезування із застосуванням імплантатів при їх негайному навантаженні у пацієнтів похилого віку з повною втратою зубів на нижній щелепі / В. Ф. Макєєв, М. М. Угрин, О. Я. Заблоцька // Новини стоматології. - 2016. - № 2. - С. 8-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2016_2_4
Мета роботи - підвищення якості ортопедичного лікування пацієнтів похилого віку з повною втратою зубів на нижній щелепі. Одноетапна дентальна імплантація з використанням чотирьох імплантатів у міжментальному просторі, їх негайним навантаженням незнімним шаблоном-протезом із дистальними консольними видовженнями та подальшим протезуванням постійною незнімною конструкцією. Визначення загальносоматичного стану пацієнтів за результатами обстеження із застосуванням біохімічних показників крові, в тому числі паратгормону, кальцію, глюкози та денситометрії. Із встановлених 332 імплантатів за представленою методикою 83 особам похилого віку у перші 3 місяці втрачено 20 імплантатів, що становило 6,0 %. Через три роки обстеження виявлено тільки один втрачений імплантат (0,48 %). Статистичним аналізом підтверджено, що зміна показників паратгормону, кальцію та денситометрії (остеопенія та остеопороз) не є визначальними у втраті імплантатів. Висновки: результати дослідження щодо встановлення імплантатів на нижню щелепу за запропонованою методикою пацієнтам похилого віку з повною відсутністю зубів і загальносоматичними відхиленнями у межах допустимих показників, є доцільним і значно покращує якість їх життя та медико-соціальну реабілітацію.
  Повний текст PDF - 565.975 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Макєєв В.
 • Угрин М.
 • Заблоцька О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Макєєв В. Ф. Аналіз результатів незнімного протезування із застосуванням імплантатів при їх негайному навантаженні у пацієнтів похилого віку з повною втратою зубів на нижній щелепі / В. Ф. Макєєв, М. М. Угрин, О. Я. Заблоцька // Новини стоматології. - 2016. - № 2. - С. 8-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2016_2_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Макєєв Валентин Федорович (медичні науки)
 • Угрин Мирон Миронович (медичні науки)
 • Заблоцька Олена Ярославівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського