Наукова періодика України Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова


Голубенко В. В. 
Аналіз аналітичних рішень з пріоритезації трафіка в пакетних мережах зв'язку / В. В. Голубенко, А. Г. Ложковський // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2018. - № 2. - С. 89-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2018_2_13
Запропоновано порівняльний аналіз відомих рішень з пріоритезації трафіка. Розглянуто переваги і недоліки описаних рішень, їх вплив на характеристики якості обслуговування в пакетних мережах зв'язку, особливості застосування і загальні рекомендації використання тих чи інших рішень. Моделі пріоритетних систем є однією зі складових з моделювання складних систем. При моделюванні складних систем зазвичай використовуються одноканальні або багатоканальні СМО з однорідним або неоднорідним потоком заявок (мультисервісним, пакетним). Вплив дисципліни обслуговування на основні показники характеристики якості обслуговування за наявності пріоритетного трафіка досліджено не повною мірою. В пакетних мережах використовуються пріоритети двох типів - просторові (Space Priorities) і тимчасові (Time Priorities). Просторові пріоритети визначають стратегію доступу різнотипних пакетів у загальний буфер, а тимчасові задають правила вибору пакетів з черги для передачі у сервер (канал). Просторові пріоритети впливають на рівень втрати пакетів, в той час як затримки різнотипних пакетів у буфері істотно залежать від тимчасових пріоритетів. Пріоритетне обслуговування черг забезпечує високу якість обслуговування для пакетів з найбільш пріоритетної черги. Якщо середня інтенсивність їх надходження в пристрій не перевищує пропускну здатність вихідного інтерфейсу (і продуктивність внутрішніх просуваючих блоків самого пристрою), то пакети вищого пріоритету завжди отримують ту пропускну здатність, яка їм потрібна. Рівень затримок високопріоритетних пакетів також мінімальний. Однак він не нульовий і залежить в основному від характеристик потоку цих пакетів - чим вище пульсація потоку і його інтенсивність, тим імовірніше виникнення черги, утвореної пакетами даного високопріоритетного потоку.
  Повний текст PDF - 199.497 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Голубенко В.
 • Ложковський А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Голубенко В. В. Аналіз аналітичних рішень з пріоритезації трафіка в пакетних мережах зв'язку / В. В. Голубенко, А. Г. Ложковський // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2018. - № 2. - С. 89-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2018_2_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Ложковський Анатолій Григорович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського