Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Шидакова-Каменюка О. Г. 
Мікробіологічна безпека кремово-збивних цукерок з насінням чіа / О. Г. Шидакова-Каменюка, О. М. Шкляєв, А. Л. Рогова // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 234-242. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_27
Наведено результати досліджень мікробіологічних характеристик та антимікробних властивостей насіння чіа, показників мікробіологічної безпеки кремово-збивних цукерок з насінням чіа під час зберігання впродовж 60 діб. Дослідженню підлягали зразки насіння чіа та кремово-збивних цукерок з насінням чіа, виготовлених з використанням різних драглеутворювачів (агар-агару, пектину, модифікованого крохмалю). Аналіз мікробіологічних показ-ників насіння чіа свідчить про його невисоку обнасіненність. Відзначається, що добавка характеризується відсутністю умовно-патогенної (Staphylococcus aureus) та патогенної мікрофлори (Salmonella typhimurium), а за вмістом плісняв і дріжджів відповідає вимогам нормативної документації. Встановлено, що насіння чіа практично не впливає на розвиток спороутворювальних бактерій, але повністю пригнічує розвиток тест-культур Staphylococcus aureus, Aspergillus fumigatus (плісняв) та Saccharomyces cerevisiae (дріжджів). Антимікробні властивості насіння чіа можна пояснити високим вмістом у ньому фенольних сполук (хлорогенової, кофеїнової кислот, кверцетину, мірицетину, поліфенольних зієднань) та синергізмом дії вітамінів і фенольних речовин. Дослідження мікробіологічної безпеки кремово-збивних цукерок з насінням чіа під час зберігання впродовж 60 діб показали, що бактерії групи кишкової палички, стафілококи та сальмонели не були виявлені ні в одному зі зразків. Відзначено, що незалежно від виду використаного в рецептурі драглеутворювача, насіння чіа пригнічує нагромадження в кремово-збивних цукерках МАФАнМ, дріжджів і плісняв. Ефективність гальмування добавкою розвитку плісняв і дріжджів практично не залежить від виду використаного драглеутворювача. Однак у зразках цукерок, виготовлених на модифікованому крохмалі, насіння чіа проявляє більш виражену антимікробну дію стосовно МАФАнМ. Тобто використання насіння чіа в технології кремово-збивних цукерок надає змогу подовжити терміни зберігання продукції.
  Повний текст PDF - 395.877 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шидакова-Каменюка О.
  • Шкляєв О.
  • Рогова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шидакова-Каменюка О. Г. Мікробіологічна безпека кремово-збивних цукерок з насінням чіа / О. Г. Шидакова-Каменюка, О. М. Шкляєв, А. Л. Рогова // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 234-242. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шидакова-Каменюка Олена Гайдарівна (технічні науки)
  • Шкляєв Олексій Миколайович (технічні науки)
  • Рогова Алла Леонідівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського