Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Скроцький С. О. 
Альгінат натрію як основа для іммобілізації та концентрування бактерій роду Clostridium / С. О. Скроцький, Л. А. Хоменко, В. С. Підгорський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 2. - С. 33-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_2_6
Одним із пріоритетних напрямків розвитку технології біопалив є одержання біобутилового спирту. Основною проблемою за одержання цього біопалива є токсичність кінцевих продуктів для самих мікроорганізмів, що обмежує можливості його мікробного синтезу. Сьогодні використовуються різні підходи для розв'язання цієї проблеми й інтенсифікації процесу АБЕ-ферментації. Зокрема, за рахунок пошуку нових надактивних штамів бактерій-продуцентів, одержаних за допомогою методів генної інженерії, а також за рахунок оптимізації виробництва, через використання більш досконалих систем нагромадження і відведення кінцевих продуктів. Визначено технологічні параметри іммобілізації мікроорганізмів у "решітку" альгінатного гелю (біодеградація альгінату кальцію штамами мікроорганізмів). Підібрано співвідношення концентрацій альгінату натрію та хлориду кальцію для оптимізації складу гранул. Досліджено основні властивості іммобілізованих мікроорганізмів (встановлення часу початку бродіння, титру клітин в альгінатних гранулах, кількість спожитої глюкози та синтезованого бутанолу), що входять до складу комплексного активатора ацетоно-бутилового бродіння (КААББ). Встановлено, що мінімальна концентрація альгінату натрію для гелеутворення та наступної іммобілізації мікроорганізмів становить 20 г/л, а концентрація солей кальцію має бути не менша ніж 5 г/л. Оптимальний розмір вологих гранул як ефективної форми випуску активатора бродіння має становити 1,5 - 2 мм. Загальна втрата життєздатних клітин КУО від культуральної рідини до одержання сухого гранульованого препарату становить близько 20 - 25 %. У разі зброджування глюкози за допомогою методу дробного внесення КААББ було досягнуто отримання 14,2 г/л біобутанолу за 42 год.
  Повний текст PDF - 452.616 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скроцький С.
  • Хоменко Л.
  • Підгорський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скроцький С. О. Альгінат натрію як основа для іммобілізації та концентрування бактерій роду Clostridium / С. О. Скроцький, Л. А. Хоменко, В. С. Підгорський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 2. - С. 33-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_2_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського