Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Степанькова Г. В. 
Кваліметрична оцінка якості хліба пшеничного з використанням шроту зародків вівса та макухи зародків кукурудзи / Г. В. Степанькова, С. Г. Олійник, О. Г. Шидакова-Каменюка // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 1. - С. 233-242. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_1_24
Висвітлено аспект кваліметричної оцінки якості хліба підвищеної харчової цінності, виготовленого з використанням шроту зародків вівса та макухи зародків кукурудзи. Шрот зародків вівса та макуха зародків кукурудзи є вітчизняними вторинними продуктами, що залишаються після одержання вівсяної та кукурудзяної олій. Вони характеризуються високим вмістом біологічно цінного білка, харчових волокон, вітамінів групи B, PP, EE, а також багатьох мінеральних речовин. Для оцінки якості хліба розроблено "дерево властивостей" виробів, яке включає органолептичні, фізико-хімічні властивості, а також харчову й енергетичну цінність хліба. За допомогою експертного методу визначено коефіцієнти вагомості одиничних і групових властивостей. З використанням "дерева властивостей" здійснено кваліметричну оцінку якості розроблених виробів. Встановлено, що дослідні вироби за органолептичними показниками перевершують контрольний зразок за зовнішнім виглядом, смаком і запахом, проте за фізико-хімічними характеристиками, такими як пористість, питомий об'єм, дещо йому поступаються, що є очікуваним у разі заміни борошна на безклейковинну сировину - шрот зародків вівса та макуху зародків кукурудзи. Проте нові види хліба суттєво перевершують контрольний зразок за показниками харчової цінності, зокрема за вмістом білка, харчових волокон, вітамінів E та B1, а також мінеральних речовин - заліза й магнію. Енергетична цінність розроблених виробів з добавкою нижче за контрольний зразок. Встановлено, що комплексний показник якості обох дослідних виробів з добавкою становить 0,96, що відповідає оцінці "дуже добре" і на 15,7 % вище, ніж у пшеничного хліба без добавок. Запропонована методика може бути використана для проведення комплексної оцінки якості хлібобулочних виробів з використанням нетрадиційної збагачувальної сировини.
  Повний текст PDF - 379.575 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степанькова Г.
  • Олійник С.
  • Шидакова-Каменюка О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степанькова Г. В. Кваліметрична оцінка якості хліба пшеничного з використанням шроту зародків вівса та макухи зародків кукурудзи / Г. В. Степанькова, С. Г. Олійник, О. Г. Шидакова-Каменюка // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 1. - С. 233-242. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_1_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степанькова Галина Вячеславівна (технічні науки)
  • Олійник Світлана Георгіївна (технічні науки)
  • Шидакова-Каменюка Олена Гайдарівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського