Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Сімахіна Г. О. 
Критерії вибору плодово-ягідних культур для отримання заморожених напівфабрикатів / Г. О. Сімахіна, Т. А. Мартиненко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 3. - С. 186-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_3_22
Аналіз різних способів консервування плодоовочевої сировини з точки зору максимального збереження вмісту вітамінів свідчить, що найефективнішим є консервування заморожуванням. За результатами власних досліджень і праць інших авторів установлено, що використання рідкого азоту в кріогенних технологіях надає змогу зберегти нативну структуру білків, вітамінів та інших біологічно важливих органічних сполук, а також запобігти псуванню готових продуктів під впливом ферментів, мікроорганізмів, кисню повітря. Комісією ЮНЕСКО кріогенний спосіб зберігання та перероблення сільськогосподарської сировини визнано єдиним на сьогодні найбільш ефективним методом одержання високоякісної продукції. Тому під час розроблення технології одержання швидкозамороженої продукції важливим етапом роботи є науково обгрунтований вибір плодово-ягідної сировини, придатної для заморожування. Наведено результати досліджень біохімічного складу різних видів культивованих і дикорослих плодів і ягід за показниками, що їх автори рекомендують розглядати основні критерії вибору сировини для заморожування з метою одержання напівфабрикатів з гарантованим вмістом вітамінів, інших біологічно активних речовин, належними органолептичними характеристиками. Обгрунтовано, що всієї повноти харчової, біологічної та споживчої цінності замороженої продукції можна досягти, обираючи сировину для заморожування за такими критеріями: глюкоацидометричний індекс як співвідношення вмісту загальних цукрів і кислот; якісний та кількісний вміст і співвідношення аскорбінової кислоти й біофлавоноїдів; вміст каротиноїдів, який регламентується згідно з ДЕСТ 29187 у швидкозаморожених плодах та ягодах; вміст моно- та дисахаридів як складників біокомплексу плодів та ягід, що виявляють суттєвий кріопротекторний ефект під час заморожування плодово-ягідної сировини; підвищення біологічної цінності окремих компонентів сировини за холодоваї адаптації.
  Повний текст PDF - 382.117 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сімахіна Г.
  • Мартиненко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сімахіна Г. О. Критерії вибору плодово-ягідних культур для отримання заморожених напівфабрикатів / Г. О. Сімахіна, Т. А. Мартиненко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 3. - С. 186-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_3_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сімахіна Галина Олександрівна (технічні науки)
  • Мартиненко Тетяна Анатоліївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського