Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Гудович О. Д. 
Забезпечення підготовки студентів у системі вищої освіти України з дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" / О. Д. Гудович, В. А. Заєць // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 122-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_2_15
Обговорено проблемні питання нормативно-правового та методичного забезпечення з підготовки студентів ЗВО за навчальними дисциплінами "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" у світлі нової редакції Закону України "Про вищу освіту". Висловлено пропозиції щодо вдосконалення навчальних програм з цих дисциплін і необхідності приведення у відповідність стандартів освіти із законодавством у сфері цивільного захисту. Проаналізовано стан сучасного методичного забезпечення за нормативною дисципліною "Цивільний захист". Викладання даної дисципліни у ЗВО України здійснюється на базі навчальних програм, розроблених згідно з вимогами "Типової навчальної програми нормативної дисципліни "Цивільний захист" для вищих навчальних закладів для всіх спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр", що була запропонована та затверджена 31.03.2011 МОН України. Основна мета Типової навчальної програми полягає у формуванні для цієї категорії студентів здатності творчо мислити, розв'язувати складні проблеми інноваційного характеру і професійні завдання з урахуванням вимог Цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, приймати продуктивні рішення та володіти професійними навичками для забезпечення реалізації вказаних завдань. З метою результативного вивчення дисципліни "Цивільний захист" також необхідно переглянути зміст Типової програми з урахуванням змін, що відбулися в нормативній базі, нових підходів до регулювання безпеки стосовно оцінки ризиків, планування заходів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту, реагування на надзвичайні ситуації та взаємодію під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, відпрацювання практичних дій з організації заходів з евакуації та життєзабезпечення постраждалого населення, збереження, захисту матеріальних і культурних цінностей та навколишнього середовища. Опанування студентами нормативних навчальних дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" має реалізуватися на базі знань і умінь, що одержані студентами на попередніх ступенях освіти.
  Повний текст PDF - 347.894 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гудович О.
  • Заєць В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гудович О. Д. Забезпечення підготовки студентів у системі вищої освіти України з дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" / О. Д. Гудович, В. А. Заєць // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 122-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гудович Олег Денисович (1947–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського