Наукова періодика України Юридичний вісник. Повітряне і космічне право


Головко С. Г. 
Історико-правові витоки сучасного українського конституціоналізму / С. Г. Головко, І. П. Варава // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. - 2021. - № 3. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2021_3_7
Мета роботи - охарактеризувати історико-правові витоки, джерела становлення та напрями розвитку конституційного процесу в Україні. З використанням методу історико-правового аналізу окреслено передумови становлення вітчизняного конституціоналізму як феномену державотворення; метод порівняльного аналізу застосовано задля обгрунтування впливу на розвиток конституційного процесу в Україні традицій європейського конституціоналізму та прогресивності сучасних тенденцій його розбудови; з використанням методу синтезу визначено взаємозумовленість джерел становлення та тенденцій розвитку українського конституціоналізму. Актуалізовано необхідність удосконалення механізму конституційного регулювання суспільних відносин з урахуванням історико-правових витоків конституційного процесу; обгрунтовано, що джерелами українського конституціоналізму є досягнення європейської конституційної думки та вітчизняні багатовікові історико-правові традиції, що забезпечують порівняно самостійний характер, розмаїття тенденцій конституційного процесу (від глобалізму до регіоналізму); визначено основні напрями та актуальні питання розвитку сучасного конституційно-правового забезпечення в Україні; зроблено висновок, що важливою умовою становлення української демократичної, правової та соціальної держави є належне теоретичне забезпечення процесу національного конституційного законотворення з урахуванням світового, європейського та вітчизняного досвіду конституціоналізму; акцентовано увагу на соціально-правових передумовах конституціоналізму як ефективного механізму забезпечення та охорони конституційного правопорядку, прав та свобод людини і громадянина, зокрема, удосконалення місцевого самоврядування як дієвого інституту громадянського суспільства. Обговорено ефективні механізми реалізації конституціоналізму та його розбудова на основі європейських та вітчизняних традицій конституційного процесу.
  Повний текст PDF - 643.267 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Головко С.
 • Варава І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Головко С. Г. Історико-правові витоки сучасного українського конституціоналізму / С. Г. Головко, І. П. Варава // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. - 2021. - № 3. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2021_3_7.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Варава Ірина Павлівна (1970–) (юридичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського