Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Кохан О. О. 
Порівняння правового становища київського міщанства до і після ліквідації магдебурзького права в кінці XVIII – середині XIX ст. / О. О. Кохан // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2017. - Вип. 47. - С. 66-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2017_47_12
Розглянуто правове становище київського міщанства до ліквідації дії магдебурзького права та після неї. Показане поступове скасування привілеїв київських міщан, наданих їм в кінці XV ст. та підпорядкування їх законодавству Російської імперії, яке не знало такої правової форми управління міст, а змушено було пристосовуватись до старих річпосполитських юридичних практик, - зрештою ліквідація прав міщанства. За допомогою огляду літератури та документальних свідчень, приходимо до висновків, що в Києві відбулося поетапне скасування прав та привілеїв міщан: спершу, в 1785 р. Імператрицею Катериною II, а згодом - у 1835 р. імператором Миколаєм І. Основними правами та привілеями, які втратили київські міщани, були: право на виключну торгівлю в межах міста, право на "корчемну оренду", а також залучення київського міщанства до відбування рекрутської повинності. В той же час, магістрат, який був представницьким органом київського міщанства, був перетворений виключно на судову установу і втратив можливість вільно розпоряджатися міськими прибутками, землею.
  Повний текст PDF - 369.937 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кохан О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кохан О. О. Порівняння правового становища київського міщанства до і після ліквідації магдебурзького права в кінці XVIII – середині XIX ст. / О. О. Кохан // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2017. - Вип. 47. - С. 66-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2017_47_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кохан Олена Олегівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського