Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Мерко О. М. 
Роль Кримської астрофізичної обсерваторії у розвитку космічних досліджень з вивчення Місяця / О. М. Мерко, А. Д. Щербіна // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2015. - Вип. 43. - С. 354-357. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2015_43_72
На основі аналізу репрезентативних джерел розкрито особливості проведення науково-дослідної роботи вчених Кримської астрофізичної обсерваторії з вивчення Місяця. Встановлено, що за допомогою ширококутного астрофотометру АФ ЗЛ упродовж січня - березня 1973 р. вперше на поверхні Місяця було виміряно підвищене світіння фону неба в порівнянні з очікуваним в ультрафіолетовій і видимій областях спектра. Доведено, що потужне технічне оснащення дозволило з високою точністю здійснити фотометричне дослідження яскравості місячного неба, яке свідчило про існування пилової оболонки навколо Місяця.
  Повний текст PDF - 356.395 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мерко О.
  • Щербіна А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мерко О. М. Роль Кримської астрофізичної обсерваторії у розвитку космічних досліджень з вивчення Місяця / О. М. Мерко, А. Д. Щербіна // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2015. - Вип. 43. - С. 354-357. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2015_43_72.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мерко Ольга Михайлівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського