Наукова періодика України Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка


Круглов І. С. 
Природні геоекосистеми басейну верхнього Західного Бугу / І. С. Круглов // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Географія. - 2015. - № 2. - С. 165-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2015_2_27
Басейн Верхнього Західного Бугу (БВЗБ) розташований у рівнинній густо заселеній частині Львівської області. Його визначає гідропост у м. Кам'янка-Бузька, а площа становить 2 376 км<^>2. Природна геоекосистема (ПГЕС) є екологічною геопросторовою моделлю реального ландшафту, яка відображає генетичні зв'язки між первинним природним наземним покривом (ірунтово-рослинним покривом) та його абіотичними факторами і формами рельєфу, грунтотворними відкладами та кліматом. Концепція ПГЕС грунтується на уявленнях про екосистему, ієрархію ландшафтних геосистем та про реконструйовану, або потенційну, природну рослинність. Сім класів локальних (макроекохори) та одинадцять індивідуальних регіональних (екорегіони) ПГЕС виділили на підставі мануальної інтерпретації топографічних та геологічних карт, а також непросторової екологічної інформації і як опублікованої, так і польової. Макроекохори розчленованих межирічь були додатково розмежовані на мікроекохори на підставі форм мезорельєфу, генерованих з даних Shuttle Radar Topography Mission. Для виділених ПГЕС обраховані деякі ландшафтометричні показники. Встановлено, що на середніх та високих вододілах повинні були домінувати природні мезофільні мезотрофні та евтрофні дубові ліси. На піщаних низьких межиріччях та алювіальних терасах і гігро-мезофільні оліготрофні дубово-соснові ліси, а у заболочених днищах та річкових заплавах і чорновільхові ліси.
  Повний текст PDF - 483.519 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Круглов І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Круглов І. С. Природні геоекосистеми басейну верхнього Західного Бугу / І. С. Круглов // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Географія. - 2015. - № 2. - С. 165-173. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2015_2_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Круглов Іван Станіславович (географічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського