Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Шутенко О. В. 
Практичні аспекти розпізнавання дефектів електричного типу за результатами аналізу розчинених у маслі газів / О. В. Шутенко, В. Б. Абрамов, І. С. Яковенко // Наукові вісті КПІ. - 2018. - № 6. - С. 30-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2018_6_5
Розпізнавання типу дефектів у високовольтному маслонаповненому обладнанні, за результатами аналізу розчинених у маслі газів (МГ), із використанням значень критеріїв, які регламентовані чинним в Україні нормативним документом, не завжди дає змогу встановити правильний діагноз. З огляду на те, що постановка помилкового діагнозу може призвести до аварійного пошкодження обладнання, розглядаються шляхи підвищення достовірності розпізнавання типу дефекту. Мета дослідження - підвищення достовірності розпізнавання типу дефектів високовольтного маслонаповненого обладнання за результатами аналізу розчинених у МГ із використанням чинного в Україні нормативного документа. Виконано порівняльний аналіз значень відношень газів (ВГ) і графічних образів (ГО) для 31 різновиду дефектів електричного типу по 808 одиницях маслонаповненого обладнання. Наведено коротку характеристику та значення ВГ і ГО для дефектів, розпізнавання яких викликає труднощі з використанням чинного в Україні нормативного документа. Встановлено, що в умовах реальної експлуатації значення діагностичних критеріїв, які використовуються для розпізнавання типу дефектів, можуть істотно відрізнятися від значень, що регламентуються чинними як в Україні, так і за кордоном нормативними документами. Більше того, для деяких дефектів значення ВГ одночасно відповідають різним дефектам, а еталонні ГО відсутні, що значно ускладнює процедуру їх розпізнавання. Для усунення цих недоліків запропоновано ГО і діапазони значень ВГ, які дають змогу розпізнавати більшу кількість різновидів дефектів порівняно з чинним в Україні нормативним документом - 31 замість 6. Висновки: отримані і наведені діапазони значень ВГ і ГО дефектів є діагностичною схемою, практичне використання якої дає можливість значно розширити діапазон дефектів, що розпізнаються за результатами аналізу розчинених у МГ, і тим самим підвищити експлуатаційну надійність високовольтного маслонаповненого обладнання.
  Повний текст PDF - 357.056 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шутенко О.
  • Абрамов В.
  • Яковенко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шутенко О. В. Практичні аспекти розпізнавання дефектів електричного типу за результатами аналізу розчинених у маслі газів / О. В. Шутенко, В. Б. Абрамов, І. С. Яковенко // Наукові вісті КПІ. - 2018. - № 6. - С. 30-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2018_6_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шутенко Олег Володимирович (технічні науки)
  • Яковенко Іван Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського