Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Пуховий І. І. 
Диспергування води ударом об ребристі й округлі поверхні при малонапірному витіканні вниз через малий отвір / І. І. Пуховий // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 2. - С. 74-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2017_2_11
Низьконапірне розпилення води ударом об тверду поверхню є зручним для кристалізації води на вертикальних поверхнях і горизонтальних насадках із бурульками. В попередніх роботах автора помічено вплив на гідродинаміку розпиленого потоку шорсткості поверхні удару, тому в цій роботі досліджено вплив рельєфу поверхні на характеристики диспергації ударом. На ребристих поверхнях напрямок руху крапель уздовж і поперек значно впливає на параметри розлітання крапель. Цей факт може бути використаний при зрошенні поверхонь. Мета дослідження - дослідити вплив рельєфу і форми поверхні удару на гідродинаміку розпиленого потоку крапель після удару. Експерименти проводились при постійному геометричному напорі в ємності 250 - 260 мм в. ст. зі зміною відстані від поверхні удару до отвору, з якого витікав струмінь води із витратою води в межах 0,46 - 2,75 г/c. Висота і максимальний радіус розлітання крапель після удару вимірювались за слідами крапель на папері. Проведено експериментальні дослідження характеристик розлітання крапель: первинних (після витікання з отвору малого діаметра) і вторинних - після удару об ребристі поверхні (плоску, округлу, дашок) та випуклу і ввігнуту поверхні сегмента сфери і циліндра. Краплі розлітаються в 1,5 - 3 рази далі в напрямку вздовж ребер, ніж перпендикулярно їм. Найдальше летять краплі при використанні ребристого дашка. Удар об поверхню з дрібними ребрами за малих витрат води і малих висот падіння струменя не надає потрібних характеристик розпилення. Максимальна висота піднімання крапель угору поперек ребер знаходиться на меншій відстані від центра удару. Підтверджено прямолінійну залежність витрати від напору для отвору діаметром 1,6 мм у вивченому діапазоні напорів води. Висновки: при зрошенні насадок існує можливість розподілу розпиленого потоку за напрямками, що надає змогу забезпечити конструктивні вимоги щодо тепломасообмінних апаратів, наприклад, при зрошенні труб ребра розміщують уздовж них. Отвори для витікання води розміщують на відстані, меншій максимального радіуса розлітання вторинних крапель, враховуючи меншу густину зрошення зі збільшенням радіуса. У випадку зрошення вертикальних поверхонь відстань від центра удару до поверхні вибирають залежно від вимог до густини зрошення і початкової точки зрошення над поверхнею удару.
  Повний текст PDF - 487.189 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пуховий І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пуховий І. І. Диспергування води ударом об ребристі й округлі поверхні при малонапірному витіканні вниз через малий отвір / І. І. Пуховий // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 2. - С. 74-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2017_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пуховий Іван Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського