Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Кравченко О. В. 
Вплив озону і перекису водню на інтенсифікацію біологічної та фізико-хімічної складових процесу знезалізнення та деманганації води / О. В. Кравченко // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2016. - № 6. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2016_6_3
До найбільш поширених компонентів, які містяться в підземних водах майже всіх регіонів України, належать сполуки заліза та марганцю. Підвищені концентрації заліза та марганцю спричиняють погіршення органолептичних властивостей води, призводять до утворення осадів, заростання водопровідних мереж і водозабірної арматури. Тому існує потреба в удосконаленні існуючих технологій вилучення цих елементів із води. Мета роботи - визначення ефекту впливу окисників - озону та перекису водню - в дозах, які є недостатніми для дезінфекції (0,25 - 3,0 мг/дм<^>3), у порівнянні з киснем, на процеси знезалізнення та деманганації води у процесі фільтруванні через цеолітові фільтри. Дослідження проведено з залізовмісною підземною водою. Воду оброблювали киснем на лабораторній установці, яка складається з аератора, закритої контактної ємності та безнапірного фільтра з цеолітовим завантаженням. Озонування води за деманганації на цеолітовому фільтрі проводилось у склянках Дрекселя, куди поступала озоно-повітряна суміш з генератора озону. В експериментах з перекисом водню у ємність з водою додавався розчин вказаного реагенту в різних концентраціях, потім суміш перемішувалась і подавалась на фільтрування. Показано, що за концентрацій окисників 0,25 і 0,5 мг/дм<^>3 домінують біологічні процеси. З технологічної точки зору, за малих доз озону можна досягти тієї ж самої глибини очищення, як і за більш високих. Реалізація процесу за таких умов надасть змогу досягти значної економії озону, а отже, й електроенергії, необхідної для його утворення. Зроблено висновки щодо принципової можливості інтенсифікації процесу видалення з води сполук заліза та марганцю обробкою води озоном у малих дозах із подальшим фільтруванням через шар цеолітового завантаження. При цьому озон сприяє більш ефективному вилученню з води марганцю, що зазвичай є досить складною технологічною задачею.
  Повний текст PDF - 277.097 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко О. В. Вплив озону і перекису водню на інтенсифікацію біологічної та фізико-хімічної складових процесу знезалізнення та деманганації води / О. В. Кравченко // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2016. - № 6. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2016_6_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Олександр Васильович (1959–) (технічні науки)
  • Кравченко Олег Вікторович (технічні науки)
  • Кравченко Олександр Валерійович (технічні науки)
  • Кравченко Олександр Вікторович (технічні науки)
  • Кравченко Ольга Віталіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського