Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Пуховий І. І. 
Диспергування води ударом і особливості її низьконапірного витікання вниз через малий отвір / І. І. Пуховий // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2016. - № 5. - С. 62-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2016_5_9
Низьконапірне розпилення води ударом об тверду поверхню є зручним для кристалізації води на вертикальних поверхнях і горизонтальних насадках з бурульками. При розміщенні ряду чи рядів пристроїв для витікання води потрібно враховувати радіуси розлітання крапель, а при зрошенні вертикальних поверхонь - ширину змоченої ділянки і висоту піднімання крапель над площиною удару, що залежить від траєкторії руху крапель. Мета дослідження - вивчення первинного (після витікання з отвору (сопла)), а також вторинного подрібнення рідини на краплі і, особливо, висоти розлітання крапель та ширини і висоти змочування вертикальної поверхні залежно від відстані до центра удару. При зрошенні горизонтальних насадок сусідні отвори для витікання води розміщують на відстані, близькій чи меншій за максимальний радіус розлітання вторинних крапель, враховуючи меншу щільність зрошення зі збільшенням радіуса. У випадку зрошення вертикальних поверхонь відстань від центра удару до поверхні вибирають залежно від вимог до щільності зрошення і початкової точки зрошення над поверхнею удару, що становить від 60 до 150 мм для умов дослідження у найвищій точці. У результаті проведених експериментальних досліджень характеристик розлітання первинних (після витікання з отвору малого діаметра) і вторинних (після удару об горизонтальну поверхню) крапель води встановлено, що максимальна висота піднімання крапель вгору збільшується з висотою їх падіння та зміщується по горизонталі в сторону від центра удару. Ширина змоченої ділянки вертикальної поверхні знаходиться геометрично на основі максимальних радіусів розлітання в площині удару. Зроблено висновки, що залежність витрати від напору для отворів діаметром близько 1 - 2 мм у вивченому діапазоні напорів води (до 350 мм в.ст.) є прямолінійною, на відміну від степені 0,5 залежності, відомої для отворів більших діаметрів. Одержано залежності для визначення радіуса розлітання первинних крапель після витікання з отвору та експериментальні дані щодо ширини змоченої ділянки вертикальної поверхні та більшої висоти піднімання крапель над площиною удару.
  Повний текст PDF - 241.918 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пуховий І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пуховий І. І. Диспергування води ударом і особливості її низьконапірного витікання вниз через малий отвір / І. І. Пуховий // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2016. - № 5. - С. 62-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2016_5_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пуховий Іван Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського