Наукова періодика України Наука та наукознавство


Наумовець А. Г.  
Євген Оскарович Патон та його науково-інженерна школа зварювання: історія успіху / А. Г. Наумовець, О. А. Мазур // Наука та наукознавство. - 2019. - № 1. - С. 68-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NNZ_2019_1_7
Робота присвячена історії створення і діяльності Інституту електрозварювання в місті Києві та біографії Є. О. Патона - його засновника і керівника. Патон як мостобудівник опікувався питаннями підвищення ефективності і надійності будівництва мостів, включаючи можливості заміни трудомісткого і витратного клепання. Йому було ясно, що майбутнє належить електричному зварюванню, але широке застосування зварювання як надійного і ефективного способу з'єднання металів вимагає комплексу технологічних і економічних досліджень. У 1929 р. Є. О. Патон створює в складі Всеукраїнської академії наук Електрозварювальну лабораторію, а 3 січня 1934 р. рішенням уряду створено інститут електрозварювання (ІЕЗ), який від початку зосередився на виконанні робіт для промисловості. Патоном вперше в Україні висунуто положення про те, що будь-який науковий заклад технічного профілю має складатися з трьох підрозділів: власне дослідницького відділу, конструкторського бюро і дослідних майстерень або заводу. Інформацію про діяльність ІЕЗ розкрито за періодами: передвоєнний - внесок ІЕЗ у світову теорію і практику дугового зварювання під флюсом; воєнний - евакуація ІЕЗ на Урал до м. Нижній Тагіл, виконання наукових і технічних завдань, пов'язаних з автоматичним зварюванням броні, внесок у створення славетного танка Т-34; післявоєнний - виконання (після реевакуації в Київ) завдань з надання допомоги промисловості України та інших районів країни, постраждалих від окупації, широке впровадження автоматичного зварювання; перетворення ІЕЗ на сучасний потужний науково-дослідницький центр з розвиненою конструкторською та виробничою базою; застосування зварювання в мостобудуванні замість клепання; будівництво найбільшого в світі суцільнозварного шосейного моста через Дніпро в Києві.
  Повний текст PDF - 270.27 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Наумовець А.
  • Мазур О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Наумовець А. Г.  Євген Оскарович Патон та його науково-інженерна школа зварювання: історія успіху / А. Г. Наумовець, О. А. Мазур // Наука та наукознавство. - 2019. - № 1. - С. 68-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NNZ_2019_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мазур Олександра Анатоліївна (медичні науки)
  • Мазур Олександр Анатолійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського