Наукова періодика України Нейрофизиология


Galazka M. 
Central Action of Botulinum Toxin Type A – is it Possible? / M. Galazka, D. Soszynski, K. Dmitruk // Нейрофизиология. - 2015. - Т. 47, № 4. - С. 380-390. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2015_47_4_11
Ботуліновий токсин (BoTx) є продуктом життєдіяльності грампозитивних бактерій роду Clostridium. На теперішній час ідентифіковано 7 серотипів BoTx A - G). Всі вони функціонують як цинкзалежні ендопеотидази, що гідролізують пептидні зв'язки з розчинним N-етилмалеімідчутливим фактором, контактуючим з протеїновими рецепторами. BoTx впливає на протеїни, необхідні для вивільнення нейротрансмітерів через пресинаптичні мембрани. Як результат, розвиваються м'язова слабкість або повний параліч м'язів. Такі ефекти не обмежуються поперечносмугастими м'язами, вони виявляються також у гладеньких м'язах і секреторних залозах. Як спостерігалося, BoTx може дифундувати від місця свого введення; це може вказувати на принципову можливість прямих або непрямих впливів токсину на ЦНС. Відповідно, виникає питання: яким є механізм центральної дії BoTx. Запропоновано декілька гіпотез про механізми такої дії. Результати нещодавніх досліджень, однак, свідчать про те, що найбільш вірогідним механізмом, відповідальним за центральні ефекти BoTx, є його дія на антероградний транспорт. Описано й обговорено найбільш важливі аспекти дії BoTx на ЦНС.
  Повний текст PDF - 250.213 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Galazka M.
  • Soszynski D.
  • Dmitruk K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Galazka M. Central Action of Botulinum Toxin Type A – is it Possible? / M. Galazka, D. Soszynski, K. Dmitruk // Нейрофизиология. - 2015. - Т. 47, № 4. - С. 380-390. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2015_47_4_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського