Наукова періодика України Нейрофизиология


Li H. 
Modeling of diabetes mellitus-related depression / H. Li, Y. M. Zuo, Y. H. Lei, R. J. Xu, Y. Wang // Нейрофизиология. - 2014. - Т. 46, № 1. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2014_46_1_12
Ефективність досліджень механізмів депресії, пов'язаної з цукровим діабетом, обмежується недостатністю адекватних експериментальних моделей. Із 80 щурів сформовано 4 групи: нормальну (N, контроль), групу Dm із стрептозотоциніндукованим експериментальним діабетом, групу D з ознаками депресії, індукованої помірними за силою, але тривалими повторюваними різноманітними стресогенними стимуляціями, що реалізувалися в рандомізованому порядку щоденно протягом 4-х тижнів, а також групу DmD, котра складалася зі щурів із діабетом, підданих хронічним стресогенним впливам. Остання група (35 тварин) була розподілена на 2 підгрупи: DmD1, піддану вказаним стресогенним стимуляціям, та DmD2, в якій щури з діабетом утримувалися в ізоляції протягом аналогічного періоду (4 тижні). У щурів груп Dm, D і DmD проявлялися виражені поведінкові симптоми депресії. Ці симптоми були порівняно слабкими в групі Dm і найбільш інтенсивними в групі DmD. Маса тіла тварин помітно зменшувалася у порівнянні з нормою в групах Dm і D та різко падала в групі DmD. У цій групі пов'язані з діабетом зміни рівнів глюкози в крові, інсуліну та гемоглобіну A1C були найбільшими. Те ж саме стосувалося поведінкових індексів, що визначалися в щурів у тесті відкритого поля. Рівні норадреналіну, серотоніну та дофаміну в таламусі щурів груп Dm, D і DmD були нижчими за норму; ці зрушення виявилися найбільш драматичними в групі DmD. Рівні АКТГ і кортизола в експериментальних групах зростали; ці зміни також були найбільш значними в групі DmD. Виміри з використанням полімеразної ланцюгової реакції та Вестерн блоттингу вказували на зниження рівня протеїну NPY в групах Dm, D і DmD. Таким чином, помірна за силою хронічна непередбачувана стресогенна стимуляція або поведінкова ізоляція щурів із діабетом суттєво збільшують прояви депресії та забезпечують стабільне формування адекватної діабет-залежної моделі депресії в експериментах на тваринах. Утримання щурів у ізоляції (підгрупа DmD2) виглядає більш придатним для емпіричних досліджень, оскільки смертність тварин у даній підгрупі була нижчою.
  Повний текст PDF - 1.021 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Li H.
  • Zuo Y.
  • Lei Y.
  • Xu R.
  • Wang Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Li H. Modeling of diabetes mellitus-related depression / H. Li, Y. M. Zuo, Y. H. Lei, R. J. Xu, Y. Wang // Нейрофизиология. - 2014. - Т. 46, № 1. - С. 77-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2014_46_1_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського