Наукова періодика України Мистецтвознавство України


Чуйко Т. 
Інтерпретація образу Тараса Шевченка у творах українських митців останньої третини ХХ століття / Т. Чуйко // Мистецтвознавство України. - 2014. - Вип. 14. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mysu_2014_14_7
Розглянуто особливості інтерпретації образу Т. Шевченка у живопису та графіці XX ст. Визначено, що найбільш поширеним жанром у цій образотворчій шевченкіані був портрет і сюжетно-тематична картина, присвячена біографії та творчості Т. Шевченка. Зазначено, що у творенні його образу художники дотримувалися фізіономічних рис, а написані портрети І. Крамським та І. Рєпіним стали "канонічними". Водночас вільна інтерпретація образу митця уможливила застосування різних прийомів і засобів, що по-новому репрезентували його багатогранну особистість. Аргументовано, що еволюція образотворчої шевченкіани пов'язана з проведенням художніх виставок до ювілейних дат народження та смерті Т. Шевченка. Ці твори вперше комплексно досліджено у контексті видової та жанрової специфіки, художньої стилістики й інваріантності іконографії образу, у культуротворчому аспекті.
  Повний текст PDF - 110.487 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чуйко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чуйко Т. Інтерпретація образу Тараса Шевченка у творах українських митців останньої третини ХХ століття / Т. Чуйко // Мистецтвознавство України. - 2014. - Вип. 14. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mysu_2014_14_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чуйко Тетяна Павлівна (культурологія)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського