Наукова періодика України Математичне та комп'ютерне моделювання


Дуднік А. С. 
Методи визначення відстані між об'єктами засобами сенсорних мереж / А. С. Дуднік // Математичне та комп'ютерне моделювання. Серія : Технічні науки. - 2018. - Вип. 17. - С. 40-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2018_17_6
На сьогоднішній день у всьому світі усе більш пильну увагу привертають до себе "безпровідні сенсорні мережі" ("Sensor Networks", далі просто сенсорні мережі). Поняття "Сенсорна мережа" з'явилося порівняно недавно (кілька років тому) але на сьогоднішній день є вже повністю сталим терміном (Sensor Network), що означає розподілену, таку, що самоорганізовується, стійку до відмови окремих елементів мережу, що складається з великого числа малогабаритних і дешевих напівпровідникових приладів, що обмінюються інформацією по безпровідному каналу зв'язку, не обслуговуються і не вимагають спеціальної установки. Кожен пристрій може містити різні датчики фізичних параметрів середовища (рух, світло, температура, вологість, тиск і так далі), а також засоби для первинної обробки і зберігання одержаних даних. Кількість об'єктів в такій мережі теоретично визначається лише сферою застосування і бюджетом, і завдяки низькій ціні окремих пристроїв (порядку декілька доларів і нижче) може бути дуже велике (порядку декілька тисяч і вище). Різні методи намагаються оцінити відстань між двома вузлами, використовуючи час, виміри часу поширення сигналу від передавача до приймача так, щоб на його основі можна було розрахувати відстань між передавачем і приймачем. Проведено порівняльний аналіз методів та алгоритмів локалізації з використанням наступних компонентів систем локалізації: оцінка відстані/кута, обчислення позиції та алгоритм локалізації. Вибір методу оцінки відстані між вузлами в системі локалізації є важливим коефіцієнтом, який впливає на продуктивність системи. Зазвичай, щоб оцінити точне розташування вузла потрібно використовувати принаймні 3 оцінки відстані. Визначено, що для для сенсорних мереж, найважливіше і те, що сам вузол обчислює свою власну позицію, тому для цього необхідно мати принаймні 3 вузли з відомими координатами. Невідомий вузол оцінює свій кут до кожного з трьох опорних вузлів, заснований на цих кутах і на позиціях опорних вузлів (які формують трикутник), обчислює свою власну позицію, використовуючи прості тригонометричні співвідношення.
  Повний текст PDF - 1.071 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дуднік А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дуднік А. С. Методи визначення відстані між об'єктами засобами сенсорних мереж / А. С. Дуднік // Математичне та комп'ютерне моделювання. Серія : Технічні науки. - 2018. - Вип. 17. - С. 40-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2018_17_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського