Наукова періодика України Математичне та комп'ютерне моделювання


Мусій Р. С. 
Математичне моделювання та аналіз термопружної поведінки електропровідного циліндра з тонким електропровідним покриттям за імпульсної електромагнітної дії / Р. С. Мусій, Н. Б. Мельник, І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк, Л. В. Гошко // Математичне та комп'ютерне моделювання. Серія : Технічні науки. - 2018. - Вип. 17. - С. 123-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2018_17_14
Побудовано математичну модель визначення термонапруженого стану довгого суцільного електропровідного циліндра з тонким електропровідним покриттям та запропоновано критерії оцінки його роботоздатності і збереження властивостей контактного з'єднання залежно від параметрів зовнішньої нестаціонарної електромагнітної дії. Вибрано розрахункову модель задачі для розглядуваного електропровідного циліндра, що складається з трьох етапів. На першому етапі зі співвідношень Максвелла визначається відмінна від нуля осьова компонента вектора напруженості магнітного поля в циліндрі і покритті та відповідні їй питомі густини джоулевих тепловиділень - пондеромоторних сил. На другому етапі з рівняння теплопровідності за відомими джоулевими тепловиділеннями знаходять розподіл температури в циліндрі і покритті. На третьому етапі за відомими пондеромоторними силами і температурою зі співвідношень плоскої вісесиметричної задачі термопружності у переміщеннях визначаються радіальна компонента вектора переміщень та радіальна, колова і вісьова компоненти тензора динамічних напружень, а також інтенсивності сумарних напружень, зумовлених як джоулевим теплом, так і пондеромоторними силами у циліндрі та покритті. Для розв'язування сформульованих початково-крайових задач термомеханіки запропоновано методику, яка грунтується на апроксимації розподілів визначальних функцій (вісьової компоненти вектора напруженості магнітного поля, температури і радіальної компоненти вектора переміщень) в циліндрі і покритті квадратичними поліномами за радіальною змінною. Дана методика надала змогу звести вихідні початково-крайові задачі на визначальні функції до відповідних задач Коші за часом на інтегральні характеристики цих функцій. Знайдено розв'язки розглядуваної задачі термопружності за дії електромагнітного імпульсу і проведено комп'ютерний аналіз пондеромоторної сили, температури і радіальних та колових напружень. Результати аналізу проілюстровано графіками зміни в часі визначальних функцій в розглядуваному циліндрі з тонким електропровідним покриттям.
  Повний текст PDF - 1.105 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мусій Р.
  • Мельник Н.
  • Андрусяк І.
  • Бродяк О.
  • Гошко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мусій Р. С. Математичне моделювання та аналіз термопружної поведінки електропровідного циліндра з тонким електропровідним покриттям за імпульсної електромагнітної дії / Р. С. Мусій, Н. Б. Мельник, І. В. Андрусяк, О. Я. Бродяк, Л. В. Гошко // Математичне та комп'ютерне моделювання. Серія : Технічні науки. - 2018. - Вип. 17. - С. 123-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2018_17_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мусій Роман Степанович (фізико-математичні науки)
  • Мельник Наталія Богданівна (фізико-математичні науки)
  • Андрусяк Іванна Володимирівна (фізико-математичні науки)
  • Бродяк Оксана Ярославівна (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського