Наукова періодика України Медичні перспективи


Ельцова Л. Б. 
Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции / Л. Б. Ельцова, С. Т. Омельчук, А. А. Петросян // Медичні перспективи. - 2019. - Т. 24, № 2. - С. 73-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2019_24_2_14
Забезпечення доступності до різноманітних здорових продуктів у раціоні студентів, їх вільний самостійний та свідомий вибір - це один з найкращих заходів профілактики аліментарних та аліментарнозалежних захворювань, збереження та зміцнення здоров'я. Мета роботи - гігієнічна оцінка частоти споживання харчових продуктів тваринного походження студентами-медиками з метою профілактики аліментарних захворювань шляхом корекції раціонів харчування. За допомогою опитувальної карти була зібрана інформація та проведена оцінка результатів дослідження раціонів студентів-медиків. В анкетуванні взяли участь 858 респондентів 2, 4, 6 курсів медичних факультетів НМУ ім. О. О. Богомольця. Анкетування проводилось анонімно за попередньою поінформованою згодою респондентів. Формування вибірки довільне. Вік респондентів від 18 до 25 років, серед них 570 респондентів жіночої статі та 288 респондентів чоловічої статі. Представлено результати оцінки частоти споживання харчових продуктів тваринного походження в раціоні студентів-медиків. Частота споживання харчових продуктів тваринного походження оцінювалась відносно споживання протягом дня, тижня, місяця та проводилась за такою шкалою: споживання один раз на день або майже щодня, один раз на тиждень, кілька разів на тиждень, один або декілька разів на місяць, рідко або ніколи. Проведено оцінку частоти споживання таких груп харчових продуктів: м'яса та м'ясних продуктів, риби та продуктів моря, молока та молочних продуктів, яєць та жировмісних продуктів. Встановлено, що лише третина респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, використовує в раціоні м'ясо та м'ясні продукти один раз на день або майже щодня. Від 20 % респондентів чоловічої статі (2 курс) до 28 % (6 курс) та від 13 % респондентів жіночої статі (2 курс) до 21 % (6 курс) використовують у своєму раціоні рибу та продукти моря один або декілька разів на тиждень. Менше 30 % респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, один раз на день або майже щодня включають у свій раціон молоко та молочні продукти. Щоденно використовують у раціоні курячі яйця близько 20 % респондентів чоловічої статі та від 10 % (2 курс) до 25 % (6 курс) респондентів жіночої статі. Щоденно або майже щодня включають у свій раціон жировмісні продукти (масло вершкове, сало) 16 - 18 % респондентів чоловічої статі та 6 - 10 % респондентів жіночої статі. Одержані результати дають можливість зробити висновок про те, що більше 2/3 раціонів студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походження не відповідають національним рекомендаціям щодо харчування населення саме за частотою їх споживання [12, 13]. Ситуація, що склалась, може призвести до виникнення полінутрієнтних дефіцитів харчових речовин та в подальшому аліментарних захворювань, що підтверджує необхідність проведення цілеспрямованої корекції раціонів харчування студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походження.
  Повний текст PDF - 653.711 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ельцова Л.
  • Омельчук С.
  • Петросян А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ельцова Л. Б. Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции / Л. Б. Ельцова, С. Т. Омельчук, А. А. Петросян // Медичні перспективи. - 2019. - Т. 24, № 2. - С. 73-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2019_24_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Омельчук Сергій Тихонович (медичні науки)
  • Петросян Аріна Агасіївна (медичні науки)
  • Петросян Аріна Атасіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського