Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Мальцев Д. В. 
Синдром хронічної втоми, асоційований з герпесвірусними інфекціями / Д. В. Мальцев // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - № 4. - С. 5-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2019_4_3
Синдром хронічної втоми (СХВ) є важливою медико-соціальною проблемою з огляду на великий вплив на якість життя й інвалідність у сучасній людській популяції. Слід розрізняти власне СХВ від аналогічного за клінічними проявами синдрому, зумовленого хронічною реактивованою лімфотропною герпесвірусною інфекцією, викликаною вірусом Епштейна - Барр, вірусом герпесу 6-го і 7-го типу і рідше - цитомегаловірусом. Вірусасоційована хвороба має двофазний перебіг із переважанням імунозапальних розладів протягом перших місяців/років і розвитком нейродегенерації за типом скроневого медіанного склерозу в подальшому. Оскільки загальновизнані нині критерії діагностики СХВ, запропоновані Centers for Disease Control and Prevention, не надають змоги відрізнити ці дві різнорідні хвороби, наріжним каменем діагностики є ідентифікація реактивованого герпесвірусу за результатами полімеразної ланцюгової реакції лейкоцитів крові (однак не сироватки крові) або виявлення специфічних антитіл до певних молекул вірусу, асоційованих з реактивацією. Другий важливий компонент діагностики - оцінка імунного статусу й ідентифікація на підставі одержаних даних імунодефіцитної хвороби, що є причиною підтримання хронічного реактивованого стану опортуністичного вірусу в організмі людини внаслідок послаблення імунного нагляду. Згідно з результатами контрольованих клінічних досліджень, за СХВ, асоційованого з герпесвірусною інфекцією, оптимальною є комбінована терапія, що включає ациклічний аналог гуанозину для пригнічення вірусної активності й агент адресної імунотерапії для компенсації причинної імунодефіцитної хвороби. Даний огляд присвячений всебічному висвітленню нагромадженої доказової бази щодо етіології, патогенезу, діагностики і лікування СХВ, асоційованого з герпесвірусною інфекцією.
  Повний текст PDF - 2.581 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мальцев Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мальцев Д. В. Синдром хронічної втоми, асоційований з герпесвірусними інфекціями / Д. В. Мальцев // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - № 4. - С. 5-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2019_4_3.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мальцев Дмитро Валерійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського