Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Козявкін В. І. 
Ретроспективний аналіз результатів лікування за системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації / В. І. Козявкін, О. О. Качмар, В. І. Лисович // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 13-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_3_4
Одним із порівняно нових методів реабілітації пацієнтів із дитячим церебральним паралічем (ДЦП) є система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СіНР), відома також за іменем її автора як метод Козявкіна. Різносторонні лікувальні впливи цього методу, що взаємно доповнюють та посилюють один одного, спрямовані на досягнення основної мети реабілітації - покращання якості життя пацієнтів. Мета роботи - оцінка змін показників розвитку дітей із церебральними паралічами під час застосування СіНР на основі ретроспективного аналізу медичної документації. Аналіз проводився в групі пацієнтів, які проходили реабілітацію в Міжнародній клініці відновного лікування протягом 2014 - 2016 років. У цій групі було 4309 пацієнтів, які загалом пройшли 12 785 курсів лікування. Порівнювалися записи в електронній карті пацієнта, введені до та після двотижневого курсу реабілітації. Проведення цього аналізу було можливим завдяки оригінальному програмному забезпеченню, розробленому спеціально для інформаційної підтримки системи інтенсивної нейрореабілітації. Аналізувалися дані м'язового тонусу, обсягу активних та пасивних рухів, великі моторні функції, тонка моторика та ряд інших параметрів відповідно до діагностичного алгоритму. Зниження м'язового тонусу відмічалося у 93 % пацієнтів зі спастичними формами ДЦП. Підвищення обсягу пасивних рухів відмічалося у 92 % випадків, а підвищення обсягу активних рухів - у 84 %. Зміни великих моторних функцій обчислювалися відповідно до тяжкості рухових порушень пацієнтів за класифікацією великих моторних функцій GMFCS. Покращання контролю голови відмічалося у 27 % пацієнтів IV та V рівнів за GMFCS, покращання повзання - у 16 % пацієнтів III рівня GMFCS, покращання сидіння та сідання - у 49 % пацієнтів II та III рівнів, а розвиток стояння та вставання - у 68 % серед пацієнтів I та II рівнів за GMFCS. Покращання тонкої моторики кисті відмічене в 32 % пацієнтів, покращання психоемоційного стану зареєстровано в 7938 випадках (83 %), покращання вегетативного стану - у 2163 випадках (23 %), а вдосконалення мови відмічалося в 969 пацієнтів (10 %). Висновки: дослідження описує зміни моторних та психічних функцій у дітей із ДЦП під час проведення двотижневого курсу лікування за системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. Ці дані є підгрунтям для здійснення подальших досліджень системи реабілітації, насамперед рандомізованих контрольованих досліджень.
  Повний текст PDF - 868.99 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Козявкін В.
  • Качмар О.
  • Лисович В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Козявкін В. І. Ретроспективний аналіз результатів лікування за системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації / В. І. Козявкін, О. О. Качмар, В. І. Лисович // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 13-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Козявкін Володимир Ілліч (1947–) (медичні науки)
  • Качмар Олег Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського