Наукова періодика України Міжнародний неврологічний журнал


Гриб В. А. 
Ефективність, безпека та переносимість комбінації електролітів і цитиколіну (Нейроцитин®) у комплексному лікуванні пацієнтів із гострим ішемічним інсультом / В. А. Гриб, І. І. Тітов // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 37-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_1_8
Наведено результати дослідження ефективності, безпеки та переносимості одного з найбільш відомих церебропротекторів (цитиколін) у комбінації з електролітами (нейроцитин) у комплексному лікуванні пацієнтів із гострим ішемічним інсультом (ІІ). Обстежено 55 пацієнтів з гострим ІІ віком від 40 до 75 років. Хворих було рандомізовано на 2 групи: у контрольній групі (КГ) пацієнти одержували стандартну терапію, в основній групі (ОГ) окрім стандартної терапії одержували нейроцитин. Усім пацієнтам було проведено загальноклінічне та клініко-неврологічне обстеження. ІІ було верифіковано за допомогою методів нейровізуалізації. Ступінь неврологічного дефіциту та функціональний стан хворих визначали за допомогою шкали NIHSS та модифікованої шкали Ренкіна (мШР) на 1-й та 14-й день ІІ. Ступінь пошкодження нейронів оцінювали за рівнем нейронспецифічної єнолази (НСЄ). Біоелектричну активність кори головного мозку визначали за допомогою біспектрального індексу (BIS-індекс). Рівень оксигенації крові визначали за допомогою церебральної оксиметрії. На 14-й день лікування BIS-індекс на фоні терапії нейроцитином (ОГ) зріс на 84,0 % від вихідного рівня (p << 0,01) і був на 49,1 % вищим від показників КГ (p << 0,05). Аналогічна тенденція спостерігалась за даними церебральної оксиметрії: в ОГ з 3-го дня лікування цей показник вірогідно перевищував вихідні показники на 31,1 % (p << 0,05), з 5-го дня - на 57,8 % (p << 0,01) і на 44,9 % перевищував аналогічний показник у КГ (p << 0,05). В обох групах знизився рівень НСЄ в крові, проте вірогідно більш вираженими ці зміни були лише у пацієнтів ОГ на фоні терапії нейроцитином. Неврологічний дефіцит у пацієнтів ОГ на 14-й день за NIHSS був на 59,7 % (p << 0,01) нижчим за вихідний та на 36,6 % - за аналогічний показник КГ (p << 0,05). Під час спостереження в динаміці за функціональним станом хворих через 1,5 міс після ІІ бал за мШР у пацієнтів, які одержували стандартну терапію та нейроцитин, вірогідно знизився у порівнянні з вихідним рівнем (p << 0,05), тоді як у КГ такі зміни не досягли статистично вірогідних значень (p >> 0,05). Висновки: нейроцитин прискорює відновлення після гострого ІІ за рахунок нейропротективного ефекту цитиколіну на тлі адекватної підтримки водно-електролітного балансу.
  Повний текст PDF - 3.563 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гриб В.
  • Тітов І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гриб В. А. Ефективність, безпека та переносимість комбінації електролітів і цитиколіну (Нейроцитин®) у комплексному лікуванні пацієнтів із гострим ішемічним інсультом / В. А. Гриб, І. І. Тітов // Міжнародний неврологічний журнал. - 2018. - № 1. - С. 37-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mnzh_2018_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гриб Вікторія Анатоліївна (медичні науки)
  • Тітов Іван Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського